Czerwiec 2020 MC Jurajska

Po długim i pracowitym roku przedszkolnym z wielką radością przywitaliśmy miesiąc czerwiec, który obfitował w wiele ciekawych wydarzeń.

1 czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte i szczęśliwe przygotowaliśmy wspaniałe zajęcia i  zabawy, aby mogły jeszcze lepiej spędzić ten czas. Nie zabrakło też upominków. Mamy nadzieję, że ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń.

Światowy Dzień Smerfa

„Hej dzieci, jeśli chcecie zobaczyć Smerfów las (…)”

25 czerwca większość naszych przedszkolaków przyszło do przedszkola ubranych na niebiesko w związku z obchodami Dnia Smerfa. Panie w poszczególnych grupach zaprosiły dzieci do Krainy Smerfów, gdzie spotkały Papę Smerfa, Smerfetkę, Zgrywusa, Marudę i wiele innych postaci. Czekały tam przeróżne zabawy, tańce, muzyka, rysunki, a także fotobudka.  Wspólnie układaliśmy puzzle, rozwiązywaliśmy zagadki, a także wykonaliśmy ciekawą pracę plastyczną pt. „Wioska Smerfów”.

Czas na świeżym powietrzu  – wspólne zabawy na placu przedszkolnym.

 „Na naszym podwórku wspaniała zabawa,

jest ławka, huśtawka i zielona trawa.

Tutaj się bawimy, zapraszamy gości,

bo wspólna zabawa to mnóstwo radości”

Zajęcia naukowe

Stałym punktem w naszym przedszkolu są zajęcia naukowe, dzięki którym dzieci poznają nowe zjawiska i mogą same przeprowadzać doświadczenia, pod bacznym okiem nauczyciela. W tym miesiącu przedszkolaki zapoznały się z zasadami zachowania się przy stole podczas posiłków, nakrywania do stołu oraz  sprzątania po sobie.

Zakończenie roku przedszkolnego

Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. 26 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnanie starszaków. W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19; dzieci wraz z nauczycielami przygotowały niespodziankę dla absolwentów – pożegnanie w formie prezentacji multimedialnej. W pożegnaniu starszaków uczestniczyli też rodzice naszych absolwentów. Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody – niespodzianki.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.