Maj 2020 MC Jurajska

POWRÓT DZIECI DO PRZEDSZKOLA

Wreszcie w przedszkolu słychać gwar i śmiech dzieci…

Od 06.05.  dzieci wróciły do przedszkola, po długim okresie ogólnokrajowej kwarantanny  z powodu pandemii Coronavirusa. Przedszkole funkcjonuje teraz przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, według obowiązujących procedur zgodnych z reżimem sanitarnym. Co prawda nie wszystkie przedszkolaki mogły wrócić do  przedszkola ale cieszymy się, że mogliśmy się znów spotkać i mamy nadzieję, że dzieci będzie przybywać i będzie nas coraz więcej.

Rozpoczęła się nie tylko wspólna zabawa ale i nauka.

.

Dzieci pod okiem swoich kreatywnych Pań nauczyły się jak efektywnie zmyć wirusa z dłoni.

Dzieci, które w dalszym ciągu pozostają w domu, nadal mogą korzystać z propozycji zajęć on-line, otrzymywanych od swoich Pań.

 

PRZEDSZKOLNY PLAC ZABAW

Wielką niespodzianką dla przedszkolaków okazał się oddany do użytku w maju 2020 r. przedszkolny plac zabaw. Radości i uciechom podczas zabaw, we własnym ogrodzie przedszkolnym, nie było końca. Cieszymy się razem              z dziećmi, w końcu „Ruch to zdrowie”,  a tym bardziej na świeżym powietrzu.

ZAJĘCIA NAUKOWE

W maju powróciły też sztandarowe zajęcia naszego Przedszkola, czyli zajęcia naukowe, które od początku niezwykle ciekawią i cieszą naszych przedszkolaków. W tych zajęciach po krótkiej części teoretycznej, dzieci przyodziane w fartuszki z radością  eksperymentują według poleceń nauczyciela prowadzącego zajęcia.

W maju dzieci poznały właściwości różnych materiałów: papieru, plastiku, drewna, szkła, metalu oraz różnych tkanin.

Np. 19.05.2020 r. przedszkolaki poznały włóczki i z zaciekawieniem tkały dywany.

A 28.05.2020 r. doświadczały, sprawdzając właściwości różnych tkanin i dowiedziały się, że z tkaniny syntetycznej, która nie nasiąka wodą, tworzy się parasole.

DZIEŃ MAMY I TATY

Z okazji Dnia Mamy (26 maj)  oraz Dania Taty, które postanowiliśmy świętować wspólnie, udało się zorganizować występy on-line przedszkolaków w formie filmików dla rodziców. Dzieci zaprezentowały wierszyki, złożyły życzenia, zaśpiewały oraz słodko pozowały do  zdjęć.
Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

 

Ps.

Wielkie podziękowania dla małych aktorów za piękne występy oraz dla Rodziców za zaangażowanie i pomoc                w realizacji tego projektu.