MC Łopuszno – MARZEC

„MARZEC”
To marcowi zima w głowie
To wiosenne harce.
Chce być lutym albo kwietniem
Byleby nie marcem
Śniegiem prószy, a po śniegu
Deszczem tnie ukośnie
Czy to wiosna? Czy to zima?
Po prostu - przedwiośnie

Dnia 2 marca dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Kielcach, aby obejrzeć spektakl pt.: „Pan Brzuchatek”. To opowieść pełna ciepła i humoru  o zgubionym apetycie, która była z pewnością bliska codziennym, domowym perypetiom dzieci.

Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze.

 

"SZCZOTKO, SZCZOTKO HEJ SZCZOTECZKO OOO

 ZATAŃCZ Z NAMI , TAŃCZ W KÓŁECZKO OOO

W PRAWO, W LEWO, W LEWO, PRAWO OOO

PO  JEDZENIU KRĘĆ SIĘ ŻWAWO OOO."

W czwartek 5 marca  w przedszkolu odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem Panią Joanną – Mamą Poli i Mani. Zaproszony gość opowiedział dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Mama dziewczynek zwróciła szczególną uwagę na prawidłowe odżywianie. Pani Joanna  wytłumaczyła dzieciom, z czego składa się ząb i co dzieje się z nim, gdy zaczyna chorować. Wyjaśniła przedszkolakom, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe. Zachęciła również do wizyt w gabinecie stomatologicznym i oswajała dzieci z narzędziami stomatologicznymi. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem. Na koniec spotkania Pani Joanna podarowała dzieciom  kolorowe medale „Dzielnego pacjenta”.

Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci 😉

        6 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy  wyjątkowy dzień – Dzień Kobiet.

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów… Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

       Świat dinozaurów to temat, który nie od dziś fascynuje większość dzieci. Przedszkolaki bawiły się w paleontologów, budząc w sobie fascynację odkrywania i dociekania zaistniałych niegdyś zdarzeń. Ciekawe zajęcia intrygowały i zachęcały również do poznawania hipotez dotyczących wyginięcia tych stworzeń z naszej planety. Odbyły się więc zabawy odkrywczo-badawcze (z wykorzystaniem sody oczyszczonej i octu) imitujące wybuchy wulkanów. Zabawy w paleontologa, wykopywanie z piasku ,,szkieletów dinozaurów” przysporzyły dzieciom wiele radości.

      W marcu rozmawialiśmy w przedszkolu o zmianach zachodzących wiosną w przyrodzie. Podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym i na spacerach obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę.

       Niestety pandemia koronawirusa spowodowała zawieszenie zajęć w przedszkolu. Zalecenia sanitarne wprowadziły wiele ograniczeń i domową kwarantannę. Rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu zdalną edukację. A oto jej efekty:

Materiał opracowała: Ewelina Milcarz