Starodomaszowska_Kielce_2020

Najweselsze, najzieleńsze

maj ma obyczaje.

W cztery strony – świat zielony

umajony majem!

Ciepły deszczyk każdą kroplą

rozwija dokoła

z pąków – kwiaty, z listków – liście,

z ziółek – bujne zioła.

A po deszczu dzień pogodny

malowany tęczą

lubi wiązać krople srebrne

na nitkę pajęczą.

A gdy ciepła noc nadchodzi,

kiedy dzień już zamilkł,

maj bzem pachnie, wniebogłosy

dzwoni słowikami!

 

Niezwykły nastał maj w tym roku …. Wszystko cichutkimi , nieśmiałymi krokami powoli budzi się do życia i powoli nam przypomina , że już wkrótce i my wrócimy do normalności. Pewnie te dni , które nadejdą będą trochę inne, niż np. rok temu ale zaczynamy się cieszyć , że w puste przedszkolne mury znowu zawita nasz śmiech.

Majówka każdemu z nas minęła chyba szybko i troszkę inaczej i choć przyzwyczailiśmy się już żyć w tej nowej rzeczywistości to tęskno za tym co było wcześniej. Dzięki naszym Paniom nie mamy w domu czasu na nudę, nadal łączymy się przez Internet z naszymi koleżankami i kolegami oraz wychowawczyniami. Fajnie jest ich zobaczyć chociaż na szklanym ekranie. A i  nauka nam mija zupełnie inaczej.

W końcu nadszedł czas , kiedy to drzwi naszego przedszkola zostały ponownie dla nas otwarte…. I mimo , że niewiele z nas zdecydowało się na powrót to mogliśmy zobaczyć na zdjęciach jak mijają dni naszym kolegom i koleżankom.

Od 11.05.2020 znowu kilka osób jest razem …. Uczą się , bawią, eksperymentują  i co najważniejsze każdego dnia przypominają sobie nawzajem jak ważne jest dbanie o higienę i jak teraz należy się zachowywać bo mimo , iż już wrócili to jednak ten świat po tych dwóch miesiącach jednak troszkę się dla nas zmienił. Dobrze , że czuwają nad nami nasze kochane Panie i dają w tym dziwnym czasie poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Każdy dzień w przedszkolu jest zupełnie inny, teraz trudno uwierzyć , że były takie dni , kiedy nie chciało się dzieciom wstawać z łóżka i przychodzić do przedszkola J

Ci z nas , którzy nie zdecydowali się jeszcze wrócić do przedszkola nadal uczą się zdalnie i czekają niecierpliwie na powrót do swoich kolegów i koleżanek… Pewnie w czerwcu będzie nas już więcej …  I będziemy mogli się pochwalić większą dawką pozytywnych informacji z życia naszego przedszkola.