Kwiecień 2020 MC Jurajska

Minął kolejny miesiąc pracy zdalnej naszego przedszkola. W kwietniu stale realizowaliśmy kształcenie na odległość, wykorzystując różnorodne metody i techniki oraz dostępne środki komunikacji. W procesie tym współpracowaliśmy na bieżąco z Rodzicami, Panią Dyrektor i całym Gronem Pedagogicznym.

Nauczyciele codziennie pocztą elektrofoniczną wysyłali propozycje zabaw i zajęć edukacyjnych do wszystkich Rodziców, dołączając jako załączniki pliki graficzne, filmiki, pełnili dyżury online. Nauczyciele umożliwili też Rodzicom, w razie pilnej potrzeby, bezpośredni kontakt telefoniczny.

Rodzice stale mieli możliwość: komentowania – przesyłania informacji zwrotnych, umieszczania własnych propozycji, zamieszczania zdjęć obrazujących aktywność ich dziecka. Dzięki Rodzicom naszych przedszkolaków możemy się nią pochwalić. Poniżej znajdują się zdjęcia świadczące o dużym zaangażowaniu Rodziców i Dzieci.

Rodzice zamieszczali komentarze pod postami o wstawionym materiale na pocztę grupową. Pokazywali poprzez nagrania lub zdjęcia jak dzieci wykonują proponowane prace plastyczne, ale również pisali, że dzieci tęsknią za przedszkolem i za paniami. My również tęsknimy i mamy nadzieję, że niedługo już wszyscy razem spotkamy się w przedszkolu. Jesteśmy bardzo wdzięczni Rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i przesyłane nam informację zwrotne. Dziękujemy, że pomimo wielu obowiązków Rodzice znajdują czas na pracę z dziećmi i współpracę z nauczycielami. Jest to dużą motywacją dla nauczycieli aby doskonalić się i być dla państwa wsparciem w tym trudnym czasie.