MC_Starodomaszowska_Kwiecień_2020

Kwiecień w tym roku był miesiącem innym niż wszystkie do tej pory, zarówno w naszym życiu przedszkolnym, jak i prywatnym. Złowrogi wirus nie dał za wygraną i niestety zmusił nas do pozostania w domu. Z powodu pandemii działalność opiekuńcza naszego przedszkola została zawieszona, ale to wcale nie przeszkodziło nam, abyśmy nadal bawili się , uczyli, spotykali z naszymi koleżankami i kolegami, no i oczywiście z naszymi Paniami! W tym dziwnym czasie dbały o nasze przedszkolaki jak tylko potrafiły. Zajęcia zdalne, classroomy, logopedyczne zajęcia online, telefoniczne konsultacje z psychologiem, to wszystko stało się dla nich codziennością.

2 kwietnia nasze przedszkolaki ubrane na niebiesko pokazały się wszystkim na szklanym ekranie trzymając w ręku kartkę z literą „A” (A jak autyzm). Jak co roku, tylko tym razem z własnych domów symbolicznie przypomnieliśmy wszystkim o Światowym Dniu Świadomości Autyzmu.

Kiedy już wszyscy dowiedzieliśmy się, że w tym roku Święta Wielkanocne spędzimy w domu, szybko zabraliśmy się do tworzenia i przesyłania sobie wzajemnie przeróżnych ozdób oraz filmików z życzeniami świątecznymi. Co chwilę na naszej przedszkolnej stronie internetowej pojawiały się nowe propozycje prac plastycznych. Naprawdę było miło, rodzinnie no i bardzooo kolorowo. Życzyliśmy sobie nawzajem zdrowia, spokoju, a w trudnych chwilach zawsze można było liczyć na pomoc naszej Pani psycholog. Messenger w tym czasie miał niezwykłą moc, za jego pośrednictwem mogliśmy się zobaczyć z najlepszą koleżanką, porozmawiać z kolegą, pokazać swoją własnoręcznie wykonaną pisankę.

Zbliżał się Światowy Dzień Ziemi, a my mieliśmy w domu siedzieć?! To było wyzwanie! Żadnego przedstawienia nie będzie!? Nic nie zrobimy ciekawego?!

I tu do akcji wkroczyła Pani Patrycja wraz ze swoimi utalentowanymi Biedroneczkami. Może i na odległość, może trochę inaczej, ale jak zawsze było pięknie. Wiosenne przedstawienie w wykonaniu dzieciaków z grupy Biedronek dało nam nadzieję, że już nie długo znów wszyscy się spotkamy w naszych przedszkolnych salach.

https://www.facebook.com/minicollege.polska/videos/2920078268071881/

Natomiast Panie z grupy Sówek, jak zawsze zabłysnęły swoją kreatywnością! Specjalnie z okazji Dnia Ziemi nagrały filmik edukacyjny dotyczący segregacji śmieci. Przez szklany ekran tłumaczyły nam co i gdzie powinniśmy wyrzucać, każdy z nas przypomniał sobie co powinno się znajdować w żółtym koszu, co w niebieskim, białym, zielonym, brązowym. Pani Karolina i Pani Justyna swoje role odegrały mistrzowsko!

https://www.facebook.com/minicollege.polska/videos/1561429124024154/

Pani Kasia z grupy Motylków, również w tym dniu działała prężnie z naszymi najmłodszymi przedszkolakami. Zaproponowała na Messengerze spotkanie online, podczas którego przeprowadziła zajęcia o tematyce ekologicznej.

Naprawdę w tym ważnym dla naszej ziemi dniu wszyscy byli aktywni. Na Facebooku, w każdej grupie pojawiały się liczne zdjęcia prac wykonanych przez dzieci, związane z naszą planetą.

Również w kwietniu Pani Ewa zainicjowała cykl spotkań z czytaniem bajek na dobranoc. Zakładała magiczne okulary i po cichutku, ciepłym, spokojnym głosem usypiała wirtualnie swoje Pszczółki:)

I tak, w zaciszu własnych domów, w oczekiwaniu na to co przyniesie nam kolejny dzień minął kwiecień .