Styczeń w Końskich

Jasełka – w styczniu dzieci z przedszkola przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było kształtowanie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek , wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była wspaniałymi aktorami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały wierszyki. Całej tej uroczystości towarzyszyła piękna gama kolęd i pastorałek.

 

17 stycznia do Naszego przedszkola przyjechał Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja „Magik” z Białegostoku ze spektaklem pt. „Egzamin z bezpieczeństwa Tygryska Beniaminka”. Spektakl przypomniał dzieciom zasady dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz sposób właściwego zachowania się dziecka w obliczu zagrożeń ze strony nieznajomych osób.

Utrwaliliśmy sobie również zasady przechodzenia przez jezdnię, a rady krasnoludków: Rozumka i Mądrusia utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu i wspaniale się bawiły.

W styczniu oprócz Jasełek  czy teatrzyku odbył się również Bal Karnawałowy. Wszystkie dzieci były przebrane za bohaterów z bajek. Dzień zaczął się bardzo radośnie, gdyż już na jako pierwsza do Naszego przedszkola przyszła dziewczynka w stroju Czerwonego Kapturka. Za nią kolejno Księżniczki, Strażak, Lisica a nawet Myszka Mini, Doktor Dośka czy Biedronka. Ten dzień był zarówno zabawą jak i miłym wspomnieniem. Na koniec zabawy w górę wystrzeliło złoto – srebrne konfetti.  Radości tego dnia było co nie miara.

 

Opracowały: Katarzyna Dukat, Ewelina Joniec