Luty w Mini College Końskie

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 14.02.2020r. jak co roku w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzieci bez tremy recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po wytężonej pracy dzieci zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Wszyscy goście byli bardzo wzruszeni, a dzieci cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek dla swoich Dziadków. Było to wyjątkowe spotkanie pełne radości, szczęścia i dumy ze swoich wnuków. Można było zauważyć nie jedną łzę w oku.

Walentynki

 

” Dzisiaj mamy Walentynki

miejcie więc wesołe minki.

Uśmiech niech nie znika z twarzy,

i niech każdy sobie marzy,

byśmy się kochali wkoło,

wtedy będzie nam wesoło!”

W poniedziałek 17 lutego 2020r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. Grupa ”Małych Odkrywców” wraz z Paniami tego dnia ubrała się na czerwono i tym samym zapoczątkowała ten dzień we wspaniałe i miłe wrażenia. Z tej okazji udekorowaliśmy również salę czerwonymi serduszkami, a także zapoznaliśmy się z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń oraz radość. W tym dniu dzieci wykonały piękne czerwone serduszka z masy solnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Szczotko, szczotko hej szczoteczko o o o

     zatańcz z nami, tańcz w kółeczku o o o

     W prawo, w lewo, w lewo, prawo o o o

     po jedzeniu kręć się żwawo o o o

W lutym w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem Panem Przemysławem, tatą Irenki. Zaproszony gość opowiedział dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Zwrócił szczególną uwagę na odżywianie. Pan stomatolog opowiedział dzieciom z czego składa się ząb i co się dzieje z nim kiedy zaczyna chorować. Wyjaśnił przedszkolakom, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostawały zdrowe. Zachęcał również do wizyt w gabinecie stomatologicznym i oswajania dzieci z narzędziami stomatologicznymi poprzez kontrolę wszystkich ząbków. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem. Na koniec spotkania Pan stomatolog podarował dzieciom naklejki ” dzielnego pacjenta” a przedszkolaki wręczyły Panu Przemkowi dyplom z podziękowaniem za przybycie do przedszkola i miło spędzony czas.

  

 

 

Opracowała: Katarzyna Dukat