Grudzień- Mini College w Końskich

Mikołaj – w dniu 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Święty Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy oraz śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

 

Tego dnia przedszkole odwiedził jeszcze jeden gość – „Mikołaj”. Pani podkomisarz Sylwia Sobczyńska z KPP w Końskich z maskotką koneckich policjantów koziołkiem SPOKO, od których nasze przedszkolaki otrzymały słodkie upominki. Ten dzień był wyjątkowy i pełen niespodzianek.

 

Alpakoterapia

W grudniu odwiedziła Nas również Pani Aleksandra Piwowarczyk ze swoimi pupilami Ryśkiem i Bambim. To alpaki, które uwielbiają marchewkę, głaskanie i towarzystwo. Te niezwykłe zwierzęta mają łagodne usposobienie i często wykorzystywane są to pracy terapeutycznej z dziećmi.

 

W tym dniu zabawy było co nie miara, gdyż każde dziecko mogło wyczesać zwierzę, nakarmić je marchewką czy pospacerować z Nim po przedszkolu. Zapewne ten dzień na długo zapadnie w pamięci Naszych przedszkolaków.

 

Warsztaty bożonarodzeniowe z rodzicami – w dniu 17 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty świąteczne, na które dzieci przyszły ze swoimi rodzicami. Następnie z dużym zaangażowaniem uczyły się lukrować i ozdabiać pierniki. Wspólnie tworzyli różnorodne ozdoby piernikowe. Rodzice wspierali ‘’ młodych cukierników’’ i swoim przykładem zachęcali do rozwijania umiejętności artystycznych. Na koniec nastąpiły miły akcent śpiewanie kolęd świątecznych.

 

Opracowały: Katarzyna Dukat, Ewelina Joniec