Zimowy Luty!

 

Luty w naszym przedszkolu był miesiącem bardzo aktywnym. Nasze przedszkolaki jak zawsze spędzały czas na świetnej zabawie i zajęciach na których doskonaliliśmy i wzbogacaliśmy ich zasób wiedzy. Motylki, Pszczółki i Żabki chętnie brały udział w codziennych jak i dodatkowych zajęciach tj. język angielski, zajęcia naukowe, rytmika, akrobatyka, karate czy dogoterapia.

Wraz z początkiem miesiąca zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne pt. ,,Zdrowa kanapka”, które odbyły się we wszystkich grupach – Motylkach, Pszczółkach oraz Żabkach. Był to czas, w którym rozmawialiśmy o zdrowym żywieniu, naturalnych, wartościowych produktach oraz żywności, która zawiera najwięcej witamin. Mówiliśmy głównie o warzywach i ich zaletach. Warsztaty kulinarne były czasem, kiedy każdy przedszkolak miał możliwość przygotować swoją zdrową kanapkę. Mógł wybrać sobie swoje ulubione warzywa, które znalazły się na kanapce i później zostały zjedzone ze smakiem.

Następnym ważnym wydarzeniem w miesiącu luty był występ dzieci z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprosiły do przedszkola swoje ukochane babcie i dziadków, uroczyły ich pięknym występem i ugościli pysznym poczęstunkiem. Był to moment wielkich radości i wzruszeń.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu naszych przedszkolaków był wyjazd do Teatru Lalki i Aktora ,,KUBUŚ” w Kielcach pt. ,,Wszystkie myszy lubią ser”. Nasze przedszkolaki były podekscytowane wyjazdem oraz całym spektaklem, który był bardzo interesujący, wesoły i bardzo podobał się wszystkim dzieciom. Była to pouczająca opowieść o wzajemnym zrozumieniu, tolerancji i miłości, a także o wzajemnych relacjach między rodzicami i dziećmi. Dzieci miały szansę przypomnieć sobie, że zawsze trzeba być miłym i życzliwym w stosunku do wszystkich innych dzieci i naszych najbliższych osób.

Luty był miesiącem pracowitym, ale pomimo to codziennie na twarzach dzieci gościł uśmiech.