Mini College Starodomaszowska Styczeń 2020

STYCZEŃ 2020
Przez śnieżyce, przez zamiecie
Poprzez wiele gór i mórz
Idzie Nowy Rok po świecie
Do nas także przyszedł już

Nowy Rok przyszedł, a wraz z nim należało pożegnać Stary Rok 2019.
Aby tradycji stało się za dość grupa Sówek i Pszczółek urządziła hucznego sylwestra… zabawom i tańcom w pięknych kreacjach nie było końca.
Styczeń powitał nas mało zimową pogodą, dodatnie temperatury zainspirowały nas do długich spacerów w poszukiwaniu zimy, odkrywaliśmy różne ciekawe zakątki w okolicach naszego przedszkola, o których istnieniu do tej pory nie wiedzieliśmy.
Ponieważ śniegu , pomimo usilnych prób, nie odnaleźliśmy, dlatego postanowiliśmy zrobić domowe bałwany podczas naszych zajęć naukowych. Dzieci stworzyły śnieg i każdy ulepił swojego bałwanka
w warunkach przedszkolnych. Mnóstwo satysfakcji sprawiło dzieciom ulepienie bałwana bez śniegu.
Podczas codziennych przedszkolnych obowiązków nie zapominaliśmy o braciach mniejszych czyli o zwierzątkach- staraliśmy się na bieżąco uzupełniać ptasią stołówkę, a następnie z przyjemnością odgadywaliśmy kto do niej zawitał.
W połowie miesiąca pociechy Mini College z ulicy Starodomaszowskiej doczekały się upragnionego balu karnawałowego. Agencja artystyczna Patigo poprowadziła fantastyczną imprezę, podczas której dzieci mogły zaprezentować wymarzone i długo wyczekiwane przebrania przygotowane specjalnie na tą okazje. Wspólna zabawa i poczęstunek na długo zapadną w pamięci naszych przedszkolaków.
Emocje jednak nie stygły, tydzień po balu karnawałowym dzieci wszystkich grup zaprosiły swoich ukochanych dziadków na przedstawienia przygotowane specjalne dla nich. Niezwykle wzruszające chwile przeżyły babcie i dziadkowie wspólnie ze swoimi wnukami uczęszczającymi do naszego przedszkola. Łzy wzruszenia i radości zakręciły się w oczach niejednej babci i dziadka podczas występu i wręczania podarków przygotowanych własnoręcznie przez dzieci specjalnie na tą okazję.
Styczeń zakończył się niezwykłą akcją w której swój udział miała kadra, rodzice i dzieci Mini College. Charytatywny amatorski bieg dla Hani, który odbył się nad kieleckim zalewem, był okazja do spotkania się, poruszania się, a przede wszystkim do pomocy. Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych i ich rodziców.

Materiał zebrała i opracowała
Patrycja Zagnińska