Styczeń – Mini College Skarżysko Kamienna

6 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z teatrzykiem kukiełkowym. Zaprezentowali oni inscenizację pt. „Trzy świnki”.

Dzieci z wielkim przejęciem oglądały przedstawienie i podziwiały piękne kukiełki. Teatrzyk bardzo podobał się wszystkim przedszkolakom. Bardzo dziękujemy aktorom za piękny występ.

W tym miesiącu nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach zoologicznych. Odwiedziły nas dwie szynszyle – Batman i Robin. Dzieci na tych zajęciach mogły dotkną zwierzęta i potrzymać je na rękach. Opiekunka szynszyli zaczęła zajęcia od przekazania dzieciom podstawowych informacji na temat szynszyli, a następnie wysłuchała pytań od przedszkolaków, które szybko nasunęły im się do głowy. Na sam koniec spotkania nasze dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z szynszylą na ramieniu.

W piątek, 24 stycznia o godzinie 13.00 w Przedszkolu Mini College odbyły się Jasełka przygotowane przez każdą grupę przedszkolaków. Przedstawienia były wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role. Przepiękne scenografie nadały temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie najważniejszym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków z Mini College to dzień niezwykły. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wiele radości. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, pieski,  policjantów, Spider-Mana, Batmana, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki zgromadziły się w sali Żabek, gdzie rozbłysły kolorowe światełka i grała ulubiona muzyka dzieci. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok !