Grudzień – Piekoszów

Miesiąc grudzień w przedszkolu MINI COLLEGE był miesiącem wyjątkowym . Był to miesiąc w , którym działo się wiele. Ale zacznijmy od początku!!!!
W przedszkolu MINI COLLEGE w Piekoszowie w grudniu obchodzone były urodziny naszych przedszkolaków. Urodziny to bardzo ważna data dla dziecka.


To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność. Urodziny w przedszkolu MINI COLLEGE to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat magiczny, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności jubilata. Nasze jubilatki MARYSIA P. i MARYSIA W. pozwolił nam cieszyć się razem z nimi , a słodkości przyniesione na tą okazję pozwoliły nam na chwilę zapomnienia. Wśród naszych solenizantów swoje imieniny 06.12.2019r. obchodził także MIKOŁAJ G. Przeniósł on nas do słodkiego świata, a smak jego czekoladek pamiętamy do dziś.

URODZINY Marysi P.

URODZINY Marysi W.

IMIENINY Mikołaja


W grudniu odwiedził nasze przedszkolaki ŚWIĘTY MIKOŁAJ, ale była to wizyta połączona z wspaniałą zabawą w BAWIALNI ,,FIKU MIKU” W KIELCACH. Atrakcji nie było końca i dzieci na pewno zapamiętają na długo tą cudowną przygodę. Po otrzymaniu wspaniałych podarunków od ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA przedszkolaki z uśmiechami na twarzy wróciły do swoich domów i ze szczegółami opowiadały o spotkaniu jakie miało miejsce w bawialni.

Wizyta Św. Mikołaja

Zabawa na bawialni.

 

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.

To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne kolędowanie. Dzieci z Przedszkola MINI COLLEGE w Piekoszowie w dniu 18 grudnia 2019r zaprosiły swoich najbliższych na „Jasełka”. Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu.

Na scenie nie zabrakło aniołów, pasterzy, a do Pana Jezusa przybyli Trzej Królowie. Występy w wykonaniu grupy KRASNOLUDKI I SMERFY wprawiły zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomiły, dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta.   Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i i zmieniły się w najświętszą rodzinę, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.
Po części artystycznej uczestnicy spotkania złożyli sobie życzenia świąteczno – noworoczne.
Podsumowując uroczystość Jasełek w przedszkolu MINNI COLLEGE uważam, że jest to uroczystość niezwykle nastrojowa, i w taki też sposób przebiegła ona w tym roku w naszym przedszkolu.

Po udanym występie bożonarodzeniowym przedszkolaki 20.12.2019r wybrały się na przedstawienie muzyczne do Centrum Kongresowego Exbud na ,,KRÓLOWĄ ŚNIEGU” w Kielcach.. Spektakl w wersji słowno – muzycznej oparty był na motywach baśni H. Ch. Andersena i przedstawiał losy dwójki przyjaciół – Gerdy i Kaja, którzy dzięki sile przyjaźni przezwyciężali wszelkie trudności.
Dzięki niezwykłej scenografii dzieci również mogły poczuć się bohaterami tej magicznej, lodowej krainy.

 

Artykuł opracowała Małgorzata P.