Grudzień-Mini College Łopuszno

Miesiąc grudzień to jeden z najbardziej wyjątkowych i świątecznych miesięcy w całym roku.

Początek grudnia wypełniony był przygotowaniami świątecznymi. W każdej sali pojawiła się piękna choinka, udekorowana przez najmłodszych bombkami i łańcuchami, a na oknach widniały niesamowite zimowe dekorację.

 

Dzieci z najmłodszych i najstarszych grup wyruszyły na specjalną misję wysłania kartki z życzeniami do swoich najbliższych, którą wcześniej pięknie ozdobili. Niektórzy wracając do przedszkola postanowili zadbać o ptaki, wsypując im do karmnika smakołyki.

 

 

 

Wizyta Mikołaja w przedszkolu

Wizyta Mikołaja to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Od samego rana dzieci wyczekiwały na gościa z siwą brodą, spoglądały za okna, nasłuchując radosnego okrzyku „Ho, ho, ho” i dźwięku dzwoneczka. Wszystkie grupy solidnie przygotowały się na to spotkanie, sprzątając swoje sale i ćwicząc swoje role. 6 grudnia wraz z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Przedszkolaki przywitały naszego gościa recytując wierszyki i śpiewając radośnie piosenki w języku polskim i języku francuskim. Mikołaj rozpoczął spotkanie rozmową z dziećmi, co przełamało nieśmiałość szczególnie u większości maluchów. Przed wręczeniem prezentów Mikołaj każdego z dzieci pytał czy było grzeczne-oczywiście za każdym razem odpowiedź była twierdząca. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał prezent i przytulał do pamiątkowego zdjęcia. Oczekiwana przez cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w przyjemnej atmosferze i przyniosła wiele radości przedszkolakom.

Gdy tylko Nasz gość się z nami pożegnał szeleszczące paczki już zostały otworzone. Dzieci bardzo cieszyły się z podarunków, które otrzymały. Wracając do domu z wypiekami na twarzy opowiadały rodzicom o wyjątkowym spotkaniu.

Kolejne tygodnie upłynęły na rozmowach o tradycjach bożonarodzeniowych. Dzieci przypominały sobie polskie i światowe tradycje i obrzędy związane z tymi Świętami.

Każdego dnia utrwalaliśmy kilka popularnych kolęd, takich jak „Przybieżeli do Betlejem” czy „Gore gwiazda”.

Najmłodsi w toku codziennych zajęć opowiadały o sposobach spędzania czasu w Święta, dzięki czemu rozwijały swoją ekspresję słowną. Ponadto wykonując wiele licznych prac o tematyce świątecznej kształtowały percepcję wzrokową i zdolności grafomotoryczne.

JASEŁKA

Dnia 20 grudnia dzieci przedstawiły „Jasełka” dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, wzmacnianie więzi z rodziną, kształcenie umiejętności przeżywania uczuć oraz nabywanie śmiałości i odwagi podczas publicznych wystąpień. Mali aktorzy wyglądali doskonale we wspaniałych strojach. Sala wypełniona była aniołkami, królami, którzy przynieśli Dzieciątku dary i pastuszkami. Wszyscy recytowali swoje role i pięknie śpiewali kolędy za co należą im się ogromne pochwały.

 

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Tego dnia przybyli goście mieli możliwość wzięcia udziału w kiermaszu ozdób świątecznych wcześniej wykonanych przez dzieci i panie nauczycielki ze wszystkich grup wiekowych.

SZLACHETNA PACZKA

Na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia nasze przedszkole przystąpiło do Szlachetnej Paczki, aby obdarować wybraną rodzinę paczką, która sprawi im wielką radość. Wszyscy rodzice bardzo się zaangażowali w akcję za co serdecznie dziękujemy.

URODZINY W GRUDNIU

W przedszkolu Mini College obchodzone są urodziny, które są szczególnym wydarzeniem, dla każdego przedszkolaka. Jest to „Jego dzień”, w którym mały człowiek znajduje się w centrum uwagi. Jest najważniejszy, dlatego też wszyscy starają się sprawić mu radość i przyjemność.

 

W tym miesiącu Nasze bliźniaki świętowały 3 urodziny

 

ZAJĘCIA

W grudniu odbywały się takie zajęcia, jak: karate, rytmika, dogoterapia. Dzieci rozwijały swoje zdolności wokalne i poprawiały sprawność ruchową. Z dużym zapałem uczyły się języka angielskiego i języka francuskiego. Na zajęciach naukowych poznawały właściwości wody oraz robiły piernikowe slime.