Grudzień – Mini College UJK

Tradycyjnie jak co roku 6 grudnia  Przedszkolaków odwiedził Św. Mikołaj. Zanim jednak przyszedł dzieci obejrzały spektakl pt. ,, W fabryce prezentów Świętego Mikołaja i Elfów”. W naszym przedszkolu w tym roku Mikołajki miały wyjątkowy charakter, ponieważ przygotowana została dla dzieci niespodzianka przez wychowawczynię grupy „Uśmiechnięte żabki” oraz rodziców w postaci przedstawienia. Po tym wspaniałym występie w pięknej świątecznej scenerii, nieoczekiwanie na korytarzu rozległ się dźwięk dzwoneczków Mikołaja Przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać z radości. Św. Mikołaj został gorąco przywitany i zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty wręczane każdemu dziecku przez Mikołaja.Przedstawienie ,,W fabryce prezentów Świętego Mikołaja i Elfów” oraz wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją.

Tym razem odbyła się 19 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Dzieci z grupy Tropiciele przygotowały świąteczny program artystyczny dla młodszych kolegów i koleżanek. Pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. W dalszej części uroczystości dzieci wraz z nauczycielkami udały się  na  wigilijny posiłek. Celem takiej uroczystości jest integracja wszystkich pracowników przedszkola oraz dzieci, wprowadzenie świątecznego nastroju oraz wspólne kolędowanie.

Przedszkolaki z Mini College  w piątek 20.12.2019 roku postanowiły zrobić miłą niespodziankę świąteczną  i wszystkich wprowadzić  w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich pań Uroczyste Jasełka, do których bardzo  pilnie się przygotowywały. Przedstawienia były wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowych dekoracji.  Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

                        Jasełka obejrzały wszystkie przedszkolaki, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni

                      Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

W grudniu odbywały się zajęcia takie jak karate, zajęcia logopedyczne, dogoterapia, rytmika, zajęcia naukowe oraz język angielski. Dzieci rozwijały swoje zdolności wokalne oraz poprawiały sprawność ruchową. Z dużym zapałem oraz radością uczyły się także języka angielskiego. Na zajęciach naukowych poznawały właściwości wody.

16 grudnia  już po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu  Filharmonię. Tym razem wysłuchaliśmy koncertu kolęd.  Przedszkolaki mogły posłuchać najpopularniejszych kolęd. Koncert jak zwykle fantastyczny. Będziemy z niecierpliwością czekać na kolejne spotkania Filharmonią w nowym roku .

 

 

 

 

W grudniu swoje urodzinki obchodzili Mateuszek z grupy ,,Krasnoludki” oraz Olivier z grupy ,, Uśmiechnięte Żabki”

Obydwu chłopcom jeszcze raz najlepsze życzenia.

W grudniu odbywały się zajęcia takie jak karate, zajęcia logopedyczne, dogoterapia, rytmika, zajęcia naukowe oraz język angielski. Dzieci rozwijały swoje zdolności wokalne oraz poprawiały sprawność ruchową. Z dużym zapałem oraz radością uczyły się także języka angielskiego. Na zajęciach naukowych poznawały właściwości wody.

Opracowała:

Mgr Renata Bartkiewicz