Listopad – Mini College Jurajska

Listopad w naszym przedszkolu rozpoczął się bardzo uroczyście, akademią z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

Część artystyczną przygotowały dzieci z grupy „Rybki”. Każdy przedszkolak w tym dniu dumnie nosił na piersi polską flagę. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Polski. Atmosfera w tym dniu była bardzo uroczysta
i radosna.

                         

                                                                                  

Jak co roku w listopadzie odbył się również Konkurs Piosenki Patriotycznej, na którym pięknie zaprezentowały się Alicja i Natalia. Naszym uroczym dziewczynkom gratulujemy pięknego występu.

 

Wycieczka do Fabryki Bombek w Miechowie

13.11.2019 r. dzieci z grup „Kaczuszki”, „Misie” i „Rybki” wybrały  się na wycieczkę do Miechowa do Fabryki Bombek. Mogły tam zapoznać się z poszczególnymi etapami powstawania ozdób choinkowych oraz samodzielnie ozdobić swoją bombkę, którą zabrały ze sobą do domu. Dzieci były bardzo zainteresowanie produkcją ozdób choinkowych, zadawały mnóstwo pytań i z wielkim zaangażowaniem tworzyły swoje bombki.

                                          

                            

                                     

 

Zabawa Andrzejkowa

29.11.2019 r. odbyła się w naszym przedszkolu Zabawa Andrzejkowa. W tym dniu wszystkie nasze przedszkolaki przebrały się za różne kolorowe i bajeczne postacie.  Zabawa Andrzejkowa upłynęła nam na tańcach, zabawach przy muzyce oraz wróżbach.

                              

      

Wizyta Pana Doktora

W listopadzie również odwiedził nas Pan Doktor, tata jednego z naszych przedszkolaków. Pan Marcin opowiedział dzieciom o swojej trudnej pracy ortopedy, zaprezentował przedszkolakom lekarskie rekwizyty oraz sposób zakładania gipsu. Ponadto Pan Doktor wyleczył wszystkie potrzebujące pomocy przedszkolne pluszaki. Panu Marcinowi serdecznie dziękujemy za poświęcony dzieciom czas, przekazaną wiedzę i zapraszamy ponownie.

                               

Karate i akrobatyka

Poprzez zabawę z elementami karate i akrobatyki dzieci poznają prawidłowe pozycje, sposoby poruszania się, składania  dłoni, kilka bloków, uderzeń, kopnięć.Wszystkie wymienione elementy dają dzieciom możliwość
wyzwolenia zasobów energii zgromadzonej w ciągu dnia, jak i wykształcenia innych pożądanych nawyków ruchowych.
Jednym z elementów treningu karate jest także nauka opanowania, koncentracji i dyscypliny. Dzieci uczą się uważnie  słuchać, obserwować oraz skupiać uwagę na wykonywanych zadaniach.

                                  

                  

Dogoterapia

Jak co miesiąc również odbyły się zajęcia z dogoterapii z psem Dajmkiem.
Dzieci jak zwykle mogły obcować z fantastycznym psiakiem. Zapoznały się również z różnymi rasami psów, mogły porównać ich wygląd, dowiedzieć się o różnicach i podobieństwach poszczególnych raz psów.

  

Zajęcia naukowe

Stałym punktem w naszym przedszkolu są zajęcia naukowe, dzięki którym dzieci poznają nowe zjawiska i mogą sami przeprowadzać doświadczenia, zawsze pod bacznym okiem nauczyciela. Jednym z tematów zajęć naukowych w tym miesiącu było wykonanie doświadczenia, które pozwoliło dzieciom odkryć jak działa napięcie powierzchniowe.

                                               

                               

 

Materiał zabrała i opracowała: mgr Elżbieta Cygan