Listopad – Mini College UJK

Listopad w przedszkolu przy ulicy Świętokrzyskiej w Kielcach rozpoczął się od przygotowań do uroczystości jaką było Pasowanie na przedszkolaka w grupie maluszków „Krasnoludki”. Pasowane zostały również dzieci z grupy Uśmiechnięte Żabki, które dołączyły do grupy w trakcie roku przedszkolnego.  Odwiedzili nas rodzice, którzy byli bardzo dumni z naszych przedszkolaków,  którzy dopiero zaczęli przygodę z przedszkolem.

 

               

Kilka dni później najstarsza grupa przedszkolaków „Tropiciele” przygotowała uroczystą akademię z okazji Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji zebrały się wszystkie grupy, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla naszego kraju dzień. Podczas występu „Tropicieli” dzieci recytowały patriotyczne wiersze, śpiewały piosenki i pieśni, dumnie odśpiewały 4 zwrotkowy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” oraz wykonały piękne tańce. Zaangażowanie jak i postawa naszych przedszkolaków nagrodzona została brawami.

Następnego dnia dwa wybrane zespoły dzieci z grupy II i III pojechały do placówki MC przy ulicy Starodomaszowskiej na II Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Dzieci te zajęły I miejsca, w kategorii wiekowej 5 latków
i 6 latków otrzymując nagrody J. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

                                  

Najmłodsza grupa przedszkolaków obchodziła dzień koloru niebieskiego. Wszystkie dzieci razem z Paniami ubrane były na niebiesko. Uczestniczyły w wielu zabawach i grach pozwalających poznać i utrwalić ten kolor.

 

Przedszkolaki również pojechały do Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach na spektakl „Trala Tralalińscy”. Spektakl przedstawiał znane wiersze Juliana Tuwima w porywającej, muzycznej odsłonie takie jak „Lokomotywa”, „Ptasie Radio”, „Słoń Trąbalski” i wiele innych. Szczególnie dla grupy Krasnoludków było to wielkie wydarzenie, gdyż była to ich pierwsza autokarowa wycieczka.

         

      

Uśmiechnięte Żabki gościły Panią Monikę- mamę Oliwierka, która przeczytała dzieciom bajki. Dziękujemy

                                                                           

W listopadzie z pewnością atrakcji nie brakowało. Przedszkolaki obchodziły Święto Pluszowego Misia 🙂 Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego najmilszego misia. Poznaliśmy historię pierwszego Misia o imieniu Teddy, a także jego dalsze losy. Dzieci miały okazję podzielić się kilkoma informacjami na temat swoich pluszowych przyjaciół. Ważnym punktem naszej uroczystości było wręczenie dyplomów Przyjaciela Pluszowego Misia dla każdego dziecka. Zakończeniem świętowania było wspólne wykonanie pracy plastycznej. Misiowi przyjaciele towarzyszyli dzieciom cały dzień. Dzieci również poszły do kina Helios na pokaz filmowy bajek z serii „Basia”. Dodatkową atrakcją dla nich były wspólne zabawy z animatorką.

Pod koniec miesiąca dzieci również uczestniczyły w zabawie andrzejkowej. Przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw. Mogły poznać „swoją przyszłość” oraz dowiedzieć się „kim będą w przyszłości”. Miła atmosfera i super zabawa sprawiły, że ten miesiąc zakończył się fantastycznie.

                                  

W listopadzie przedszkolaki również nabywały umiejętności językowych na zajęciach z języka angielskiego, ćwiczyły swoje buzie na zajęciach z logopedii, odkrywały w sobie empatię do zwierząt podczas dogoterapii. Doskonaliły sprawność fizyczną na zajęciach z karate i akrobatyki oraz precyzję podczas zajęć naukowych.

Nasza placówka w tym roku przedszkolnym bierze również udział w projekcie Mały miś w świecie wielkiej literatury. Nasz miś Ksawery wędruje od domu do domu gdzie rodzice wraz z dziećmi czytają swoją ulubioną książeczkę.

W listopadzie swoje urodziny obchodziła Ola z grupy Tropicieli i Kacperek z grupy Uśmiechniętych Żabek, Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.

                                                   

                             

                                                                                                                                                Materiał zebrała i opracowała: mgr Anna Synowiec