Jesienny październik w Mini College Skarżysko-Kamienna!

Tegoroczny Październik obfitował w przepiękną słoneczną pogodę w związku z tym dzieci uczestniczyły w licznych spacerach poznając przy tym uroki jesieni. Poznawali dary jesieni spotkane na swojej drodze: kasztany, żołędzie a także piękną czerwoną jarzębinę. Oczywiście nie mogło zabraknąć najważniejszego czyli kolorowe liście. Dzieci nie tylko podziwiały kolorowe jesienne liście ale także uczyli się je nazywać i rozróżniać.

Jednym z jesiennych spacerów było wyjście grupy Motylków na pocztę. Przedszkolaki wysyłały pocztówki z wizerunkiem miasta Skarżyska do zaprzyjaźnionego przedszkola. Przedszkolaki byli zafascynowani wizytą na poczcie a także tym, że będą mogli wysłać kartkę, która trafi do innego przedszkola.

14 Października w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.         Z tej okazji przedszkolaki z grupy Motylki przygotowały dla Pań z przedszkola przepiękny występ w formie skeczu. Wszystkie Panie dostały zaproszenie na to ważne wydarzenie, a sam występ dzieci odniósł oczywiście ogromny sukces. Przedszkolaki były perfekcyjnie przygotowane do swojego przedstawienia a panie nauczycielki były zachwycone i wzruszone prezentem od dzieciaków.

Dużym zadowoleniem dla przedszkolaków w Październiku była oczywiście wizyta naszego przyjaciela Dajmka. Dzieci uwielbiają zajęcia dogoterapii a tym razem mogli poznać tajniki tresowania psa. Przedszkolaki uczyły się jak nauczyć psa takich komend jak leżeć, siad, poproś. Niesamowitą atrakcją dla dzieci było znajdowanie przez Dajmka ukrytych rzeczy.

Kolejnymi zajęciami, które są bardzo lubiane przez nasze przedszkolaki to zajęcia karate prowadzone w każdy czwartek przez panią Anetę. Dzieciaki bardzo angażują się w zajęcia i nie tylko powtarzają pokazane przez nią elementy karate ale także uczą się je nazywać.