Wrzesień-Mini College Końskie

Po wakacjach wypoczęci  pełni werwy i wigoru z uśmiechem na ustach wróciliśmy do przedszkola.

Oprócz zajęć dydaktycznych do naszego harmonogramu dołączyła rytmika, zajęcia naukowe, dogoterapia, taniec oraz karate z elementami akrobatyki. Poza stałymi zajęciami we wtorki i środy dla chętnych dzieci odbywa się dodatkowo język angielski.

Już 5 września odbyły się pierwsze zajęcia z karate z elementami akrobatyki. Tego dnia wszyscy  z niecierpliwością czekaliśmy na przyjazd instruktora. Podczas ćwiczeń, które mają ogromny wpływ na sprawność ruchową przedszkolaków ciocia Anetka uczy dzieci języka japońskiego. Co tygodniowe zajęcia są przez Nasze dzieci bardzo oczekiwane. Z wielkim zaangażowaniem wykonują wszystkie ćwiczenia by za tydzień ćwiczyć w pasie. Zajęcia z karate dają im dużo radości i zadowolenia.

Po przerwie wakacyjnej 12 września odbyła się rytmika, tak uwielbiana przez Nasze przedszkolaki. Ciocia Paulinka oprócz instrumentu klawiszowego przywozi do Nas również trąbkę tak lubianą przez dzieci. Podczas zajęć z rytmiki dzieci nie tylko rozwijają się pod względem muzycznym, ale również kształcą koordynację ruchową, gdzie ruch jest jedną z potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Zatem zajęcia te mają wpływ nie tylko na zdolności muzyczne dzieci, ale również na ich sprawność fizyczną oraz umysłową. Poprawiają pamięć wzrokową i słuchową dzieci oraz przygotowują przedszkolaków do przyszłych występów publicznych. Dzieci uczą się piosenek, prostych układów tanecznych i wzbogacają swoją wiedzę o otaczającym ich świecie.                                                                                                                                                        Rytmika w przedszkolu sprawia, że dzieci zyskują umiejętność pracy w grupie, grają na prostych instrumentach muzycznych i mają kontakt z muzyką na żywo.

W tym samym dniu tj.12 września odbyły się również  zajęcia z psycholog Anetą Narożnicką. Tego dnia ciocia Anetka wytłumaczyła Nam czym są i jak na Nas wpływają emocje? Mówiła zarówno o radości, szczęściu, podnieceniu jak i strachu, gniewie, lęku czy złości. Emocje są odpowiedziami na to co spotykamy na swojej drodze. Nie wolno zatem tłumić ich w sobie. Następnie wspólnie podczas zabawy próbowaliśmy okazać swoje emocje.

 

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia zajęcia dydaktyczne zaczęliśmy od rozmowy na temat Kim jest przedszkolak? Następnie ciocia Kasia włączyła muzykę i wspólnie tańczyliśmy i świetnie się bawiliśmy. Był zarówno taniec z balonami, zabawa z chustą animacyjną jak i wyścig z jajkiem na łyżce. Poznawaliśmy różne smaki, każdy przedszkolak musiał odgadnąć za pomocą zmysłu smaku czy to owoc czy może warzywo? Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku. Na koniec każdy z przedszkolaków otrzymał medal. W tym dniu w Naszym przedszkolu z pewnością nie gościła nuda.

23 września udaliśmy się do Parku Miejskiego im. Tarnowskich w Końskich  na Wielkie Sprzątanie Świata. Zabraliśmy ze sobą worki na śmieci i wyruszyliśmy w drogę. Jak się okazało na miejscu sprzątanie bardzo spodobało się przedszkolakom. Dzieci między sobą rywalizowały kto znajdzie więcej śmieci. Po wypełnieniu worków śmieciami dzieci wrzuciły je do przydrożnych koszy w parku. Radości ze sprzątania tego dnia było co nie miara.

Opracowała: Ewelina Joniec