Maj- Mini College w Końskich

Wiwat Maj!!!            

W pierwszych dniach maja obchodzimy Święta Narodowe. U Nas w przedszkolu również nie zabrakło akademii, w której uczciliśmy zarówno Dzień Flagi jak i uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Tego dnia wspólnie wykonaliśmy Hymn Narodowy z szacunkiem, powagą i z flagą w dłoniach. 

                                             

                                                                          

W połowie maja swoje święto miały nasze przedszkolaki. 4 urodziny obchodzili Liwia, Miłosz i Mikołaj. W tych dniach zarówno Liwka jak i chłopcy byli najważniejsi. Zaśpiewaliśmy im głośno STO LAT!!! Po życzeniach i uściskach zaczęła się wspólna zabawa i słodki poczęstunek

                                           

21 maja z okazji Dnia Matki wraz z mamami udaliśmy się do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na spektakl pt. „My się mamy nie słuchamy”. Sztuka ta to opowieść o buncie, odwadze i nauce na błędach, a także o tym, że każdy ma potrzebę bycia zauważonym, bo przecież każdy z nas jest ważny. Ten dzień był bardzo wyjątkowy zarówno dla przedszkolaków jak i ich mam, gdyż mogli przeżyć go wspólnie.

 

28 maja w ramach zajęć otwartych gościliśmy w Naszym przedszkolu Kochane mamy Małych Odkrywców. Temat przewodni zajęć brzmiał „Bo najlepiej jest z mamą”. Na początku dzieci podczas luźnej rozmowy wypowiadały się na temat spędzania czasu wolnego wspólnie z mamami oraz w jaki sposób możemy pomagać mamie w codziennych obowiązkach?. Po burzy mózgów przyszedł czas na wspólne wykonanie piosenek „Uśmiechnięta mama” i „Kolorowe dzieci”. Na koniec naszych zajęć przedszkolaki wraz ze swoimi mamami wykonały laurki, ozdobiły je kolorowym brokatem i wręczyły Swoim ukochanym mamom. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili.

Tekst opublikowała Ewelina Joniec