Czerwiec w Końskich

Miesiąc czerwiec w Naszym przedszkolu obfitował mnóstwem atrakcji.                                                       

3 czerwca wzięliśmy udział w zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Końskich festynie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Tego właśnie dnia udaliśmy się na wycieczkę do KPP, gdzie oprócz mundurowych czekało na Nas wiele niespodzianek. Na początku przywitał nas specjalny gość, czyli koziołek Spoko-maskotka świętokrzyskiej policji.  Razem z koziołkiem poznaliśmy zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, następnie zwiedziliśmy areszt śledczy, każdy z przedszkolaków miał okazję usiąść na policyjnym motocyklu, a także posiedzieć w radiowozie i poczuć się jak prawdziwy funkcjonariusz.

 

Już kolejnego dnia tj. 4czerwca udaliśmy się do sali zabaw „Grota” w Końskich. W bawialni ku zdziwieniom przedszkolaków czekały na Nas gry planszowe i różnego rodzaju klocki. Od najmniejszych, z których można było ułożyć zwierzątka po „ogromne”, z których powstawały budowle. Dzieci tego dnia świetnie się bawiły. Po 2-godzinnej zabawie wróciliśmy do przedszkola zmęczeni, ale szczęśliwi.

 

7 czerwca zaproszeni przez Bibliotekę Publiczną MiG Końskie udaliśmy się na wydarzenie promujące czytanie „Jak nie czytam, jak czytam” do Parku Miejskiego im. Tarnowskich w Końskich. Zabraliśmy ze sobą koce i coś do picia, ponieważ czytanie odbywało się na „zielonej trawce” a tego dnia było upalnie. Każdy przedszkolak mógł obejrzeć sobie wybraną przez siebie książeczkę. Imprezę swoim występem uświetnił Zespół Ludowy „Korniczanki” z Kornicy przy którym wszyscy świetnie się bawili. Na zakończenie każdy z przedszkolaków dostał słodką niespodziankę.

 

19 czerwca do Naszego przedszkola przyjechał Objazdowy Teatr Lalek „Pinokio” ze spektaklem pt. „Kruszynka”. Jest to opowieść o Kruszynce-cyrkowej słonicy, która nie lubi pomagać innym, jest samolubna i myśli tylko o sobie. Zwierzątka zmuszone są jej pomagać. W końcu słonica odkrywa że prawdziwy sekret przyjaźni polega na wzajemnej pomocy i akceptacji samego siebie i innych. Akceptujmy innych i samych siebie bez znaczenia kim jesteśmy i jak wyglądamy. Sztuka w sposób bajkowy pokazuje wartości przyjaźni, zrozumienia, akceptacji i pomocy potrzebującym. Dzieciom spektakl bardzo się spodobał do końca oglądały z wielkim zainteresowaniem.

 

 

28 czerwca całymi rodzinami udaliśmy się do stajni „U Ciepłego” na Piłe, gdzie uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019 połączony z Piknikiem Rodzinnym. Na miejscu na Naszych przedszkolaków czekało wiele niespodzianek m.in. przejażdżka konna, dmuchany zamek oraz zabawy na placu zabaw. Pani Dyrektor każdemu dziecku złożyła gratulację i wręczyła pamiątkowy dyplom oraz nagrodę w postaci puzzli. Imprezę uświetnił taneczny występ przedszkolaków, który przygotował wujek Piotrek-instruktor tańca. Na zakończenie wszyscy skosztowaliśmy grillowanych kiełbasek, których upieczeniem zajęli się tatusiowie Małych Odkrywców.

 

 

Wszystkim rodzicom za współpracę i zaangażowanie serdecznie DZIĘKUJEMY!!!         

 

Opracowała: Ewelina Joniec