Wrzesień- miesiąc małych, średnich i dużych bohaterów.

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczął się dnia 02.09.2019r. Wraz z początkiem roku swoją przygodę rozpoczęły przedszkolaki, te starsze i średnie z uśmiechem czekające na nowe wyzwania i te malutkie, dla których początek roku przedszkolnego to trudny czas, czas kiedy bardzo często- pierwszy raz rozstają się z rodzicami. Skarżyskie maluszki bardzo szybko zaznajomiły się z nową rzeczywistością i smutne minki bardzo szybko zostały przegonione przez promienne uśmiechy. Maluszki- „Żabki” każdego dnia dostają wsparcie od starszych kolegów i koleżanek z grup „Pszczółki” oraz „Motylki”.

W Naszym przedszkolu każdy dzień to nowe wyzwania i radości, każdy dzień przepełniony jest gwarem i śmiechem 🙂

Poza zajęciami z podstawy programowej Nasze przedszkolaki biorą udział w wielu ciekawych zajęciach.

Zajęcia dodatkowe Naszych dzieciaków:

WTOREK- dzień zajęć naukowych

W każdy wtorek dzieci zamieniają się w małych odkrywców i biorą udział w zajęciach naukowych. Wrzesień rozpoczęliśmy od spotkania z Ciocią Gosią i robienia ulubionych przez wszystkie dzieci Slimów. Slimy Naszych podopiecznych miały różne kolory i wypełnione były różnokolorowymi kuleczkami 🙂 Zabawa była przednia 😀

Kolejny wtorek to przygoda z ciastoliną- kolejna ulubiona zabawka wszystkich przedszkolaków 🙂

24.09 gościliśmy na zajęciach naukowych Panią Kasię, dzieciaki poznały fascynujący magnetyczny  świat, mogły we własnych rączkach poczuć siłę i moc magnetycznych kulek. Z zapartym tchem przyglądały się jak magnesy podążają do metalowej pokrywki 😀

ŚRODA- dzień z tańcem i muzyką- rytmika:)

W każdą środę przyjeżdża do nas Ciocia Kasia, poza sprzętem grającym, cudownym głosem przywozi ze sobą ogrom radości i dobrego humoru. Dzieciaki uwielbiają rytmikę, pięknie i bardzo chętnie uczestniczą we wszystkich muzycznych i tanecznych zabawach. Z ogromną ciekawością poznają nowe instrumenty, nowe tańce i piosenki.

CZWARTEK- to dzień z karate i akrobatyką

Czwartkowe zajęcia karate z elementami akrobatyki to jedne z ulubionych zajęć. Ciocia Aneta uczy dzieciaki nie tylko ciosów karate, ale przede wszystkim tego, że karate to sposób obrony, że nie wolno się bić, doskonali koordynację ruchową maluchów, ale też doskonali ich znajomość języków obcych: dzieciaki uczą się podstaw języka japońskiego 🙂 W ogromnym skupieniu starają się wykonywać wszystkie ćwiczenia 🙂

PIĄTEK- English is fine :)- uczymy się angielskiego

Na piątek dzieciaki czekają z wielką niecierpliwością i to nie dlatego, że to ostatni dzień tygodnia i początek weekendu, a dlatego, że w piątki dzieciaki pod czujnym okiem Cioci Magdy poznają fascynujący świat języka angielskiego 🙂

Raz w miesiącu przyjeżdża do nas specjalny gość na czterech łapach, duży, potężny i potulny jak baranek, łakomczuch jakich mało- przyjaciel nas wszystkich Dajmek. Dogoterapia to ważny element edukacji. Dzieci uczą się jak nalezy postępować z psem, co wolno, a czego nie wolno robić w jego obecności.

Tak wygląda standardowy tydzień w Naszym przedszkolu, ale jak wiadomo nie każdy tydzień jest taki sam 🙂 Z wielką radością obchodzimy wszystkie (nooo prawie wszystkie) święta które znajdziemy na kartach kalendarza przedszkolaka. I tak we Wrześniu mieliśmy okazję świętować „Dzień kropki”- 15.09 to ważny dzień…. wydawać by się mogło, że Dzień Kropki to wymysł, ale myślę sobie, że to jeden z ważniejszych dni nie tylko dla przedszkolaków, ale także dla nas dorosłych. Historia Dnia Kropki to historia o tym, że każdy z nas ma ukryte talenty i czasami wystarczy mała kropeczka, żeby świat stał nam u stóp 🙂

We wrześniu My nauczyciele braliśmy udział w szkoleniu Pierwszej Pomocy. Niby wszyscy wiemy, jak ważny to temat, niby każdy z nas wie jak udzielić pierwszej pomocy, a jednak na co dzień wiele osób odwraca wzrok, kiedy drugiej osobie dzieje się krzywda… czasami jest to brak wiedzy, czasami strach… ale trzeba pamiętać jak ważne są pierwsze chwile po wypadku. Przykładem bohaterskiego zachowania wzorem do naśladowania jest Nasza Bohaterka, Pani Dyrektor Magdalena Kozłowska, która dnia 29.09.2019 bez chwili zastanowienia, widząc potrącenie pieszego, zatrzymała samochód i ruch na drodze i zaczęła udzielać pierwszej pomocy… niestety obrażenia starszego Pana były zbyt rozległe i mimo, że dwukrotnie udało się odzyskać oddech, nie udało się uratować życia. Z Naszej strony ogromne brawa dla Pani Dyrektor za zimną krew, zdrowy rozsądek i wspaniały przykład dla nas wszystkich.