Wrzesień 2019 – Mini College Starodomaszowska

Wakacje dobiegły już końca, więc pełni pozytywnej energii i gotowi na nadchodzące wyzwania rozpoczęliśmy kolejny rok przedszkolny. Do naszego grona dołączyły nowe dzieci, które serdecznie przywitaliśmy. Starsi koledzy oraz nasze Panie wspólnie zadbali, aby szybko odnaleźli się w roli przedszkolaków.

Wrzesień zaczęliśmy od integracji w grupach, wielu wspólnych spacerów oraz zabaw. W naszym przedszkolu nigdy się nie nudzimy i zdobywamy wiedzę na różne sposoby, więc naukę rozpoczęliśmy od poznawania zasady bezpiecznego zachowania na drodze, które utrwalaliśmy na zajęciach w terenie. Teraz każdy przedszkolak doskonale wie, jak zachować się na pasach i na co uważać podczas spacerów.

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym roku cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia karate z panią Anetą zostały połączone z elementami akrobatyki, co sprawia dzieciom jeszcze więcej radości i daje nowe możliwości do spożytkowania energii.

Kolejnymi bardzo lubianymi przez dzieci zajęciami jest rytmika z panią Olą. Podczas nich dzieci poznają nowe piosenki i układy taneczne, kształtują poczucie rytmu i rozwijają umiejętności wokalne świetnie się przy tym bawiąc.

 

Po wakacyjnej przerwie wrócił nasz psi przyjaciel – Dajmek. Uwielbiane zajęcia z dogoterapii pomagają dzieciom poznać zasady właściwej opieki nad zwierzętami oraz oswoić się z obecnością pieska.

 

Każde zajęcia naukowe są doskonałą okazją do zdobycia nowej wiedzy i tak było również w tym miesiącu. Podczas eksperymentów zrobiliśmy między innymi Slime z dodatkiem kolorowych styropianowych kuleczek i ciastolinę w rozmaitych kolorach.

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Świętowaliśmy wspólnie się bawiąc, tańcząc i śmiejąc. A już kilka dni później, 23 września mieliśmy kolejne ważne wydarzenie – Pierwszy Dzień Jesieni. Radośnie powitaliśmy nową porę roku. Na szczęście w tym roku jest ona wyjątkowo słoneczna i ciepła, więc podczas spacerów mogliśmy obserwować zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie oraz zbierać jej dary. Informacje o jesieni zdobywaliśmy również podczas zajęć edukacyjnych, a także wykonując kolorowe kąciki jesiennej przyrody przy użyciu zgromadzonych liści, szyszek, kasztanów, żołędzi oraz jarzębiny.

   

30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Obchody tego święta zaczęliśmy już kilka dni wcześniej, kiedy odwiedzili nas zawodnicy AZS UJK Kielce, którzy oprócz przeprowadzenia profesjonalnego treningu pokazali nam zdobyte przez siebie puchary. Oczywiście spotkanie zostało utrwalone na wspólnych zdjęciach.

 

Kolejną atrakcją z okazji Dnia Chłopaka było przedstawienie pt. ,, Borsuk Bazyli rusza do miasta” w wykonaniu teatru Amuzado z Krakowa. Przedszkolaki miały okazję utrwalić informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa na drodze, towarzysząc Bazylemu podczas jego wyprawy do miasta.

Najstarsza grupa Sówek z okazji Dnia Chłopaka wybrała się do manufaktury słodyczy „Magia Karmelu”, gdzie samodzielnie przygotowali pyszne, kolorowe słodycze. Wszyscy chłopcy w tym dniu otrzymali wspaniałe prezenty oraz moc życzeń od swoich koleżanek i Pań.

Wrzesień minął nam bardzo szybko. Dzięki wielu ciekawym aktywnościom dzieci z uśmiechem na ustach wkroczyły w kolejny rok przedszkolny gotowe do nauki i ciekawe, jakie jeszcze przygody czekają na nie w naszym przedszkolu.

Materiał przygotowała: Małgorzata Karyś