Wrzesień – Mini College Jurajska

Nowy rok szkolny rozpoczeliśmy dobrze znanymi dzieciom zajeciami karate. Trening karate dla dzieci to przede wszystkim ćwiczenia ogólnorozwojowe, nauka etykiety, ale także zabawy ruchowe. Pozwalają one na harmonijny rozwój psychofizyczny i wspólną zabawę z rówieśnikami. Na zajęciach przedszkolaki wykonują różne ćwiczenia, które mają usprawnić ich ruchowo, a także pozwalają rozładować niespożytą energię. Ćwiczenia są w formie zabawy, dzięki czemu maluchy chętnie biorą w nich udział i bardzo je lubią. W tym roku dzieci uczą się również elementów akrobatyki. Zajęcia te nie tylko usprawniają motorykę, ale także uczą cierpliwości oraz opanowania.

Przedszkolaki uwielbiają eksperymentować. W tym miesiącu na zajęciach naukowych dzieci dowiedziały się jak powstaje deszcz, czym pokryte są zwierzęta oraz mogły wykonać swoje własne slime. W każdym eksperymencie brały udział ochoczo, nie mogąc się doczekać kolejnych zajęć.

Dzieci na zajęciach mają okazję nauczyć się grać w tenisa. Tak jak w roku ubiegłym zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych. Dzieci uczą się jak poprawnie rzucać piłką, oraz jak należy trzymać rakietkę do gry. Przedszkolaki doskonalą swoja sprawność ruchową m. in. poprzez biegi przez przeszkody i zabawy ruchowe.

18 września starszaki z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do centrum nauki Leonardo da Vinci. Miały tam okazje obejrzeć dwie wystawy poświęcone człowiekowi – zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka oraz zagadnień ekologiczno – przyrodniczych. Nasze przedszkolaki z zaciekawieniem wszystko oglądali. Na koniec każde dziecko miało okazję wczuć się w sytuacje osoby jeżdżącej na wózku inwalidzkim – musieli na wózku pokonać tor przeszkód. Nie było to dla nich łatwe lecz każdy chciał spróbować swoich sil.

20 września w naszym świętowaliśmy wyjątkowy dzień – Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dnia do naszego przedszkola zawitała wróżka, która miała dla naszych przedszkolaków kosz pełen słodkich przysmaków. Dzieci razem z wróżką śpiewały piosenki oraz bawiły się  chustą animacyjną. Na koniec każdy przedszkolak dostał balon w swoim ulubionym kolorze.

30 września w naszym przedszkolu każda grupa świętowała Dzień Chłopaka. Tego dnia nasi chłopcy zostali pozytywnie zaskoczeni przez swoje koleżanki, które wręczyły im drobne upominki z okazji ich święta, medale oraz dyplom super chłopaka 🙂

Tego samego dnia do naszego przedszkola przyjechał Teatr ze spektaklem pt. Borsuk Bazyli wyrusza do miasta. Dzieciom przypadł do gustu główny bohater, który zabrał ich w wędrówkę po dużym mieście i udowodnił, że życie w mieście wcale do łatwych nie należy. Przedszkolaki przypomniały sobie także o najważniejszych zasadach ruchu drogowego.