Urokliwy sierpień :)

 Sierpień

Ciepły choć czasem deszczowy sierpień przyniósł naszym przedszkolakom mnóstwo radości, uśmiechu, ale również pokazał i nauczył wielu przydatnych rzeczy 🙂 Drugi miesiąc wakacji obfitował w wiele ciekawych atrakcji. Swoją sierpniową przygodę zaczęliśmy od uwielbianych przez dzieci zajęć naukowych, na których nasze dzieci mogły samodzielnie zrobić slime 🙂 Przez cały sierpień do naszych przedszkolaków napływały serdeczne pozdrowienia z wakacji od ich kolegów i koleżanek.

W pierwszym tygodniu sierpnia – tygodniu kulinarnym, nasi podopieczni dowiedzieli się na 
czy polega zdrowe odżywanie i jak ważną rolę pełni w naszym codziennym życiu 🙂
Każdy miał okazję własnoręcznie zrobić kolorowe, owocowe i pachnące szaszłyki.
Każdemu, aż ciekła ślinka na sam ich widok 🙂

Kolejnym kulinarnym wyzwaniem było zrobienie kanapek. Każda z grup dostała zdjęcie gotowej już kanapki, które mieli odwzorować na prawdziwych produktach. Wszystkim się udało i kanapeczki wyglądały niesamowicie 🙂 Następnego dnia nasze urocze przedszkolaki dowiedziały się jak powstają lody oraz uczestniczyły przy ich produkcji. Tym smacznym akcentem zakończył się pyszny tydzień kulinarny.

 

Wraz z nadejściem kolejnego tygodnia upalnego sierpnia rozpoczęliśmy tydzień plastycznych wyzwań 🙂
Plastyczne szaleństwa zaczęliśmy od sznurkowych bazgrołów, czyli maczaliśmy sznurek w farbie, kładliśmy na kartkę, a potem tą kartkę składaliśmy na pół, po czym wyciągaliśmy sznurek, a po otworzeniu kartki powstawał „bazgrołek” 🙂 Kolejną pracą plastyczną była solowa mozaika, stworzona przy pomocy kolorowej kredy i soli. Następną plastyczną atrakcją było malowanie na świeżym powietrzu farbami na folii stretch 🙂 Dzieci uwielbiają tego typu aktywności 🙂 Przedostatnią atrakcją tygodnia plastycznego było wykonanie pracy z użyciem popcornu 🙂 Nasze dzieci potrzebowały bardzo dużo silnej woli, że go nie zjeść, ale udało się 🙂 Ostatniego dnia tego fantastycznego tygodnia dzieci miały okazję wykonać meduzę z wykorzystaniem folii bąbelkowej – prace były przepiękne.

Kolejny tydzień wakacji był tygodniem morskim. Nasze przedszkolaki dowiedziały się jakie zwierzęta zamieszkują morza i oceany, czym się odżywiają, jak oddychają. Radościom nie było końca podczas tańca do uwielbianej przez dzieci piosenki „Baby shark”. Atrakcją tego tygodnia było wyjście do kina „Multikino” w Galerii Korona na film „Wilk w owczej skórze 2”, który przemycał dzieciom lekcję o koleżeństwie i odnajdywaniu wspólnego języka na przekór dzielącym bohaterów różnicom. Kolejnego dnia wybraliśmy się na morską wyprawę na bezludną wyspę naszą wspaniałą łodzią 🙂 Nasza przygoda była pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, a po powrocie należał się nam solidny odpoczynek.

Ostatni tydzień gorącego sierpnia minął nam bardzo aktywnie, ponieważ był to tydzień sportowy. Na naszym pięknym placu zabaw uprawialiśmy różne dyscypliny sportowe: rozrywaliśmy mecz podczas którego nasze urocze dziewczynki kibicowały chłopcom, odbywały się również zawody z woreczkami, szarfami i piłeczkami.
Kiedy pogoda nie pozwalała nam na sportowe harce na przedszkolnym placu zabaw świetnie bawiliśmy się w przedszkolu. Pani Ilona przygotowała dla nas sportowe kalambury, podczas których każdy miał okazję się wykazać. Atrakcją tego tygodnia było spotkanie z panem Pawłem Jakubczykiem – ultra maratończykiem, który opowiadał nam o swoim hobby – bieganie po górach. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do  uprawiania sportów. Przedszkolaki miały również okazję zobaczyć na własne oczy wszystkie atrybuty biegacza, począwszy od butów, elementów ubrania, czapek (zakładanych stosownie do pogody), kamizelek, bidonów, a skończywszy na medalach i pucharach. Dowiedziały się również jak wygląda 24-ro godzinny bieg po górach, kiedy biegacze jedzą, kiedy śpią, kiedy odpoczywają. Dzieci były zafascynowane opowieścią Pana Pawła.

Ostatnie cztery dni sierpnia minęły naszej kadrze na porządkowaniu, sprzątaniu i dezynfekowaniu sal przedszkolnych, zakupach nowych zabawek i pomocy, aby nasi podopieczni mogli we wrześniu wrócić do czystego i pachnącego przedszkola i zacząć nowy rok przedszkolny 🙂 Życzymy im powodzenia!

Materiał przygotowała: Emilia Hucał