Sierpień- Mini College Łopuszno

Sierpień to kolejny, ale i ostatni miesiąc wakacji dla Naszych Przedszkolaków. To czas odpoczynku, zabawy i relaksu oraz nabrania sił na nowy rok szkolny.

Jak w każdą środę odbywały się zajęcia naukowe, na których dzieci robiły swoje ulubione „slime”. Z każdym tygodniem były inne, czyli kolorowe, z brokatem a nawet z kulkami. Zabawy było co nie miara również przy robieniu własnoręcznie ciastoliny.

Nasze przedszkole odwiedził teatr z bajką „ Jaś i Małgosia.” Dzieci na początku były troszkę zdziwione, ale późniejsze uśmiechy na twarzy mówiły same za siebie. Miłą niespodzianką teatru były wykonywane zdjęcia na skrzyni pełnej skarbów w pirackim kapeluszu.

Sierpień obfitował także w świętowanie urodzin przedszkolaków. Dzieci z tego względu mogły obejrzeć swoje ulubione bajki.

Aby czas odpoczynku był w pełni Panie zorganizowały na placu zabaw piknik. Przedszkolaki mogli wylegiwać się na kocu, czerpać ostatnie promyki słońca, a także zajadać smakołyki i popijać chłodny soczek.

Sierpień był również czasem spacerów, dlatego też grupa „Naukowców” i „Podróżników” postanowiła zwiedzić okolicę Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Karola Wojtyły, oraz z najmłodszą grupą „Odkrywców: i „Poszukiwaczy” boisko i plac zabaw  przy Gminnym Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym.

Z przykrością musieliśmy również pożegnać przedszkolaków, którzy opuszczali nasze przedszkole. Wszyscy razem urządziliśmy im miłe pożegnanie i życzyliśmy powodzenia w nowym przedszkolu.

Ostatnie sierpniowe dni były przeznaczone na przygotowanie sal na nowe rozpoczęcia roku szkolnego. Dekoracjom nie było końca.