Sierpień – Mini College Jurajska

GRY I ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU NA BOISKU PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 25 W KIELCACH

 Dnia 2 sierpnia 2019 roku korzystając z pięknej pogody całe przedszkole wybrało się na boisko przy Szkole Podstawowej nr 25 w Kielcach, aby puszczać ogromne bańki mydlane, pobawić się chustą animacyjną czy pobiegać po boisku.

WYJAZD NA KRĘGLE I WARSZTATY ROBIENIA PIZZY

 Dnia 5 sierpnia 2019 roku przedszkolaki udały się do kręgielni MKBowling znajdującej się w Galerii Echo w Kielcach. Dzieci super bawiły się przy grze w kręgle. Po skończonej grze dzieci piekły z pomocą pani Edyty pyszną pizze, którą potem zjadały. Wycieczka zakończyła się wspólną zabawą wszystkich dzieci przy muzyce z chustą animacyjną. Jeszcze raz bardzo dziękujemy panu Arturowi i pani Edycie z współpracę i pomoc.

ZAJĘCIA DOŚWIADCZALNO-NAUKOWE

 W sierpniu dzieci również uczestniczyły w stałych zajęciach naszego przedszkola, czyli zajęciach doświadczalno-naukowych.

W tym miesiącu podczas trzech spotkań (06.08.2019, 12.08.2019 i 21.08.2019) dzieci samodzielnie wykonywały masę plastyczną typu „SLIME”, oczywiście pod bacznym okiem nauczyciela. Dzięki takim zajęciom dzieci ćwiczą sprawność manualną rąk, oceniają właściwości fizyczne powstałej masy plastycznej: gęstość, ciężar, kolor, plastyczność a przy tym świetnie się bawią.

ZAJĘCIA KULINARNE

 Podczas tygodnia kulinarnego dzieci wspólnie z nauczycielem upiekły przepyszne gofry, które później zjadały z pysznymi i świeżymi owocami. Szkoda, że nie mogliście spróbować.

SPORT TO ZDROWIE

 Każdy przedszkolak wie, że sport to zdrowie, dlatego w naszym przedszkolu jest go zawsze bardzo dużo. Sami spójrzcie jak ekstra bawiliśmy się w tygodniu sportowym.