Słoneczny sierpień

Sierpień to czas wakacji ciepłych dni i odpoczynku…..

Jednak nie dla naszych przedszkolaków.Każdego dnia działo się coś ciekawego.W jednym z sierpniowych tygodni dzieciaczki wyruszyły w podróż  na „niby ” po znanych krajach Europy. Wychowankowie poznali takie kraje jak: Anglia ,Hiszpania,Francja, Włochy. Nasze przedszkolaki doskonale wiedziały , że takie pyszne  potrawy jak pizza i makarony pochodzą z Włoch, że corrida to taka tradycyjna hiszpańska walka z bykami.

W sierpniowe wtorki odbywały się zajęcia naukowe, na których dzieci robiły uwielbiane przez nie „glutki” tzw. slime. Dzieci mogły wybrać kolor „slime” i dodać do niego „magicznego pyłu”- brokatu. 🙂 zabawy nie było końca….

Kolejny tydzień poświęciliśmy na przybliżenie naszym grupą świata przyrody, a dokładniej motyli. „Biedronki”, „Motylki,” Pszczółki” poznały  popularne gatunki motyli Polski i świata. Ekscytującym momentem było poznanie cyklu rozwojowego motyla i wykonanie z makaronu  pracy plastycznej z tym związanej.Dzieci poznały , że motyl powstaje z jaja, przemienia się w gąsienic następnie z poczwarki wykluwa się przepiękny, barwny  motyl.

Z pewnością miesiąc sierpień w naszym przedszkolu obfitował w niezapomniane wrażenia…