Lipiec – Mini College Jurajska

Pokaz iluzji

Dzień 18 lipca okazał się „ magicznym” dniem dla naszego przedszkola.  Wszystko to za sprawą niezwykłego iluzjonisty, który przeniósł zgromadzonych widzów we wspaniały świat magii, humoru i dobrej zabawy. Wspaniałe widowisko zachwyciło dzieci, zwłaszcza, gdy w magiczny sposób pojawiały się i znikały przedmioty, czy fruwały kolorowe chustki. Jednak największe emocje wywołało wyczarowanie białego gołębia. Niektóre dzieci same mogły choć na chwilę zmienić się w małych iluzjonistów i asystowały artyście. Pokaz wzbudził szczery zachwyt u dzieci, a ponadto wywoływał uśmiech i zdumienie na ich twarzach. Naszego niezwykłego gościa nagrodzono gromkimi brawami!

 

 

 

 

 

Wycieczka do Parku Miejskiego

Dnia 19 lipca 2019 r. dzieci z grupy „Misie” wraz ze swoimi nauczycielkami uczestniczyły w wycieczce do Parku Miejskiego im. St. Staszica w Kielcach. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i stała się bogatym źródłem wiedzy o przyrodzie. Słoneczna pogoda sprawiła, że nasz piękny Park w tym dniu tętnił życiem!

 

PODRÓŻUJĄCA FILHARMONIA „Muzyczny spływ Wisłą”

W dniu 22 lipca 2019 roku w naszym przedszkolu wystąpił pan Marcin Jóźwik jako „Largo podróżująca filharmonia” z programem edukacyjnym: „Muzyczny spływ Wisłą”. Program inspirowany metodami Carla Orffa oraz Weroniki Sherborne. Były to warsztaty rozwijające kompetencje emocjonalne z pomocą muzyki na pianinie oraz trąbce. Przedszkolaki wykonywały polecenia prowadzącego, prawidłowo współpracowały ze sobą i wesoło się bawiły.   Ta niezwykła lekcja o muzyce, instrumentach i kojących dźwiękach przebiegła w wyjątkowej i serdecznej atmosferze.

 

 

 

 

 

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Kielcach

25 lipca nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Kielcach, aby uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych pt.: „Ogrodnicze ABC”. Podczas zajęć otrzymały odpowiedzi na pytania: Jakich narzędzi używają ogrodnicy oraz jakie wykonują prace? Dzieci miały możliwość poznania sprzętu ogrodniczego z bliska. Każdy z nich wcielił się w rolę ogrodnika, wykonując samodzielne nasadzenia w specjalnie przeznaczonych do zajęć skrzyniach. Zajęcia uzupełnił spacer po przepięknym terenie, poświęcony obserwowaniu krajowych oraz egzotycznych gatunków drzew i krzewów. Wszyscy wrócili do przedszkola bardzo zadowoleni.

 

 

 

 

 

Wycieczka do Parku Etnograficznego w Tokarni

30 lipca 2019 przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce się do Parku Etnograficznego w Tokarni oraz w warsztatach edukacyjnych „Chlewik, stajnia czy obora – zwierzęta poznać pora”. Pani przewodnik wprowadziła dzieci w świat zagrody wiejskiej, opowiedziała o pracy  w gospodarstwie  i o zwierzętach hodowlanych. Przedszkolaki oglądały budynki, sprzęt rolniczy oraz  żywe zwierzęta w gospodarstwie tj. owce, kozy, konie, krowę, kury, kaczki, indyki. W części warsztatowej dzieci dopasowywały puzzle ze zwierzętami do  magnetycznych plansz przedstawiających ich „mieszkania”. Wizycie towarzyszyło wiele niespodzianek, emocji oraz świetna zabawa.

 

 

 

 

 

Zajęcia naukowe

Stałym punktem w naszym przedszkolu są zajęcia naukowe, dzięki którym dzieci poznają nowe zjawiska i mogą same przeprowadzać doświadczenia, pod bacznym okiem nauczyciela. W tym miesiącu przedszkolaki zapoznały się z zasadami powstawania reakcji chemicznych ze skutkiem gwałtownym. Miały też możliwość samodzielnego wykonania masy typu „SLIME. Oceniały jej właściwości fizyczne tj. gęstość, kolor, ciężar, plastyczność. Rozwijały przy tym sprawność manualną rąk.