Lipiec- Mini College UJK

      Nadszedł czas wakacji a w Naszym Przedszkolu, radosny czas zabaw, letniego odpoczynku od codziennych zajęć, a co za tym idzie swobody i relaksu.

        W lipcu wystartowaliśmy z wyjściem do Galerii Echo, gdzie znajdowała się „Tropikalna Dżungla”. Nasze przedszkolaki miały okazję spotkać tam figury różnych egzotycznych zwierząt, zrelaksować się
na leżakach wśród tropikalnych roślin i muzyce z samego serca lasu deszczowego. Nie mniej największą atrakcją była plaża, gdzie beztroskim zabawą w piasku nie było końca.

 

 

 

 

 

Lipiec nie rozpieszczał nas  pogodą więc Panie zapewniały mnóstwo rozrywek również
w przedszkolu. Były konkursy plastyczne, zabawy z muzyką, turnieje sportowe, zabawy z chustą animacyjną, wykonywanie różnych prac plastycznych, które można było podziwiać na tablicy talentów każdej z grup.

 

                         14 lipca nasze przedszkole odwiedził Clown z prześmiesznym programem „Pokazu magii na wesoło”, zachwytom dzieci nie było końca. Było dużo śmiechu oraz owacje na stojąca, nawet próby odszukania w sobie talentów iluzjonistycznych.

 

 

       W dniu następnym pogoda się poprawiła i mogliśmy rozpocząć Zawody Sportowe: były skoki
w workach, przeciąganie liny, rzuty piłką, biegi i mnóstwo atrakcji. Zawody zakończyły się pokazem baniek w wykonaniu Pań i dzieci.

 

 

  W kolejny pochmurny dzień wybraliśmy się do Kina Helios znajdującego się w Galerii Echo na film pt.: „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”. Bajka rozjaśniła chmury i wprowadziła wszystkich uczestników we wspaniały humor.

 

 

                       Nasze przedszkole odwiedził również gość niecodzienny – chomik Zuzia. Dzięki jego wizycie dzieci miały okazję zapoznać się ze sposobem odżywiania, zwyczajami oraz pielęgnacją tego niesamowicie delikatnego zwierzątka.

 

 

       Oprócz zabaw i beztroskiego spędzania czasu, Nasze przedszkole odwiedził również gość, który uświadomił dzieciom, że aby wakacje były wspaniałe, muszą być przede wszystkim bezpieczne. Naszym gościem był Ratownik WOPR. Pokazał dzieciom jakie zagrożenia niesie niewłaściwe korzystanie
z uroków wypoczynku nad wodą. Przedszkolaki uczyły się udzielać pierwszą pomoc oraz poznały zasady bezpieczeństwa. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, skupieniu oraz zainteresowaniu zajęciami praktycznymi.

        Nasze Przedszkole odwiedziła również Wakacyjna Filharmonia, która tym razem oprócz prezentacji muzycznych, wciągnęła dzieci i Panie w świat różnych zabaw, którym towarzyszyła muzyka, poważna oraz z repertuaru dziecięcego.

 

 

      W „Bajkowym Tygodniu” oprócz wspaniałych prac plastycznych, poznaniu bajek i legend polskich; Nasze Panie przygotowały niespodziankę i wcieliły się w aktorów, którzy odegrali dla dzieci przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek”.

      Podczas tygodnia „Lato daje nam owoce” odbył się Piknik na trawie połączony z degustacją własnoręcznie wykonanych szaszłyków owocowych oraz soków. Dodatkową atrakcją tego tygodnia był teatrzyk kukiełkowy w wykonaniu Pań pt.:”Owocowy teatrzyk”.

 

 

 

    Cały miesiąc odbywały się również zajęcia naukowe podczas, których dzieci wykonywały różne masy, którymi następnie mogły bawić się w domu. Były to między innymi masy solne, czy różnego rodzaju slime.

 

 

 

        Pierwszy wakacyjny miesiąc obfitujący w mnóstwo atrakcji zakończył się chyba największym wydarzeniem czyli wycieczką do Oceanarium w Chrustach. Dzieci miały okazję zapoznać się i zobaczyć
z bliska morskie stworzenia oraz ryby, które występują na różnych kontynentach. Odwiedziły Park Miniatur, gdzie Przedszkolaki poznały budowle, z różnych zakątków świata.

      Kończąc opowieść o wydarzeniach pierwszego wakacyjnego miesiąca w naszym przedszkolu, czekamy z niecierpliwością co przyniesie nam sierpień.

 

Przygotowała: Katarzyna Józefowicz