Wiosenny Maj!

Witamy! Miesiąc maj w naszym przedszkolu był bardzo pracowity, a zarazem był to czas świetnej zabawy. Spacerowaliśmy, zwiedzaliśmy najbliższe okolice przedszkola poszukując kolejnych oznak wiosny.

Wiwat 3 maj! W naszym przedszkolu również obchodziliśmy święto narodowe ustanowione na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez wszystkie dzieci. Przypominaliśmy sobie jak ważne są święta narodowe oraz ich bardzo istotne znaczenie w odniesieniu do naszego kraju.

Przedszkolaki również pracowały długo nad przygotowaniem wystąpienia z okazji Dnia Mamy i Taty. Uroczystość ta odbyła się we wszystkich grupach Motylkach, Pszczółkach oraz Biedronkach. Najważniejszą widownią w tym dniu byli Rodzice. To dla nich nasze przedszkolaki recytowały wierszyki oraz śpiewały piosenki. Był to dzień bardzo wzruszający i zdecydowanie jeden z najważniejszych w życiu każdego dziecka i rodzica.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w miesiącu maj był wyjazd do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ w Kielcach na spektakl pt. ,,Kapitan porządek”. Sztuka „Kapitan Porządek” autorstwa Magdaleny Mrozińskiej to zabawna i mądra historia, w której niezwykli bohaterowie zachęcają do najzwyklejszych, codziennych nawyków, które zmieniają świat na lepszy.
Dowiedzieliśmy , się dlaczego warto segregować śmieci, oszczędzać wodę przy myciu zębów, albo unikać foliowych reklamówek. A wszystko po to, aby przypomnieć, że działania na rzecz środowiska najlepiej zacząć od własnego podwórka. Bo troszcząc się o otoczenie, troszczymy się o zdrowie swoje i innych.

Maj był miesiącem ważnym dla każdego przedszkolaka. Powoli zbliżając się do końca roku – był to również czas oczekiwania na wymarzone wakacje i piękne słoneczne dni. Codziennie uczyliśmy się wielu ciekawych rzeczy ponieważ jak w każdym innym miesiącu mieliśmy możliwość poznawać świat biorąc udział w zajęciach naukowych, zajęciach z języka angielskiego, rytmice i tańcach. Podsumowując maj był fantastycznym kolejnym miesiącem w naszym przedszkolu!

maj