Kwiecień – Mini College Starodomaszowska

„KWIETNIOWE PSOTY”

Co ty kwietniu pleciesz?
Zimy nie ma wiosną. Popatrz, motyl i biedronka,
Chcą opalać się na słonku.
Kwiecień – plecień, co przeplata, Trochę zimy, trochę lata.
Trochę lata będzie zimą, Schowaj się pod peleryną.
Chcemy do przedszkola, Iść bez parasola.
Wietrzyk wieje, świeci słońce, Żaby skaczą już na łące.

 

Miesiąc kwiecień był wypełniony atrakcjami po brzegi. Pierwszego dnia nowego miesiąca powitaliśmy w naszym przedszkolu Agencję Artystyczną PATIGO z wesołym spektaklem edukacyjno – wychowawczym, pt.: „Króliczek Wędrowniczek”. Aktorzy zaangażowali przedszkolaki do wspólnej zabawy i śpiewania.

 

 

Drugiego dnia wspólnie obchodziliśmy Światowy Dzień Autyzmu. Była to świetna okazja do przypomnienia dzieciom, że Nasze Przedszkole jest Integracyjne, że każdy z nas jest trochę inny, oraz to, że powinniśmy się szanować i kochać. Świętowaliśmy ten dzień
w niebieskich ubraniach, pompując niebieskie balony, a także wykonując plakat.

Jeszcze tego samego tygodnia, mieliśmy okazję gościć niezwykłą osobę. Przyjechał do nas Iluzjonista Marcino.
Wraz ze swoimi pomocnikami wprowadzili nas w świat magii i czarów. Każda sztuka wywoływała na twarzach dzieci zdziwienie, ale również uśmiech. Udało nam się namówić Pana Macieja do wyjawienia kilku magicznych zaklęć.

Najsłodszy dzień w roku wypada 12 kwietnia. Tego dnia świętowaliśmy Dzień Czekolady. Wszystkie grupy wspólnie obejrzały filmik o tym, jak powstaje czekolada. Potańczyliśmy w rytm muzyki „Chocolate”, a później wszyscy spróbowaliśmy czekoladowego founde z owocami.
Było przepysznie!

 


Jak co miesiąc odwiedził nas również nasz czteronożny przyjaciel Dajmek.
Tego dnia rozmawialiśmy o tym, jak należy dbać o psa? Dzieci dowiedziały się w ten sposób, że bycie właścicielem psa wiąże się z dużą odpowiedzialnością.

 

W tym miesiącu odwiedzin nie było końca. Do grupy Pszczółek i Biedronek zawitał Pan z Projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Przeczytał dzieciom niezwykle ciekawe opowiadanie,
ale też pobawił się z nimi. Obyśmy częściej gościli takich gości.

 

 

Wybraliśmy się do Teatru Lalki i Aktora „ Kubuś” na spektakl pt.: „Zmruż Oczko”, inspirowany baśnią H. CH. Andersena „ Ole zmruż- oczko”. Opowiada o tym, że strach ma tylko wielkie oczy. Przedstawienie bardzo podobało się naszym podopiecznym.

Nasze przedszkole również dołączyło się do świątecznej zbiórki gier, zabawek i książek dla dzieci z oddziału onkologicznego w Kielcach. To wspaniała inicjatywa, która przyniosła wiele uśmiechu na twarzach małych pacjentów.

 

Mieliśmy również okazję poznać laureatów „Filmowego konkursu wielkanocnego”. Za zadanie uczestników było nagrać życzenia wielkanocne
w postaci filmiku. Pierwsze miejsce zajął Nikodem z grupy Pszczółek.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki rzeczowe związane
z
nadchodzącymi świętami.

 

 

 

I my w naszej przedszkolnej społeczności obchodziliśmy Święta Wielkanocne. Pani Emilka wraz z grupą Biedronek przygotowała dla nas małe przedstawienie połączone z prezentacją multimedialną na temat tradycji tychże Świąt. Nie obyło się oczywiście bez Śmigusa Dyngusa, które sprawiło dzieciom najwięcej frajdy. Szukaliśmy także ukrytych słodkości przez króliczka wielkanocnego.

 

 

 

Tuż po Świętach Pani Ilona przygotowała dla nas przedstawienie z okazji
„Dnia Ziemi”. Każda z grup aktywnie uczestniczyła w prezentacji. Dzieci miały okazję utrwalić swoje wiadomości na temat segregacji odpadów. Razem posprzątaliśmy bałagan oraz obejrzeliśmy dwie bajki na ten temat. Każdy otrzymał medal.

 

Niepubliczne Przedszkole „Nasza Babcia” wraz z Wojewódzką Biblioteką Publiczną zorganizowało konkurs recytatorski. Nasze przedszkole reprezentowały: Zuzia z grupy Biedronek oraz Kinga z grupy Pszczółek. Kinga zajęła trzecie miejsce. Dziewczynki otrzymały dyplomy oraz drobne upominki.

Korzystając z pięknej pogody upiększyliśmy nasz plac zabaw w mały ogródek. Podczas zajęć naukowych wraz z Panią Kasią, każda z grup pomagała go tworzyć. Nawet maluszki dzielnie pracowały, grabiły ziemię, a także pomagały siać nasionka. Teraz z niecierpliwością czekamy na efekty naszej pracy.

Materiał zebrała i opracowała: Karolina Kotwa