Łopuszno_Marzec 2019

Marzec  to miesiąc bogaty w różnego rodzaju wyjątkowe wydarzenia. Pierwszym takim wydarzeniem w naszym przedszkolu było uroczyste obchodzenie Dnia Kobiet.  Wszyscy mali panowie tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, a następnie wręczyli piękne prezenty. Tego dnia w przedszkolu panowała wesoła atmosfera. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy.  Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

 

Kolejnym ważnym wydarzeniem była  wycieczka do Teatru Aktora i Lalki „Kubuś” w Kielcach, gdzie starsze grupy z zainteresowaniem  obejrzały spektakl pod tytułem „Dziatki, dziadki”, a  młodsze „O rybaku i złotej rybce” . Dzieci były zachwycone spektaklami i nie mogą  doczekać się kolejnego wyjazdu do teatru.

21 marca dzieci ze wszystkich grup  uroczyście powitały nową porę roku Wiosnę, zaś pożegnały Zimę. Barwnym korowodem wspólnie z Marzanną udaliśmy się na plac przedszkolny- skandując hasła: „Zmykaj Zimo- Przybądź Wiosno” i w ten oto sposób na dobre Zimę pożegnaliśmy. W przedszkolu pojawiła się Pani Wiosna – kolorowa i radosna. Przedszkolaki zaśpiewały dla niej piosenkę i razem z nią zatańczyły. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej. Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.

W marcu, jak w garncu – pogoda była dalej w kratkę i nie zachęcała do spacerów. Ale nam, dzięki licznym atrakcjom bardzo miło upłyną czas. Jak co miesiąc w naszym przedszkolu zagościła nasza suczka Suzi na zajęciach z dogoterapii.

Każdy nasz przedszkolak zamieniał się w małego naukowca, tworząc własne ciekawe doświadczenia.