Łopuszno Luty 2019

 

Miesiąc luty w przedszkolu rozpoczął się radosnym celebrowaniem okresu karnawałowego. Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. W naszym przedszkolu 8 lutego 2019 roku odbył wielki bal. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać królewny, strażaków, policjantów, Spider-Manów, postacie z ulubionych bajek. Atrakcją tego dnia był Wodzirej, który zachęcał wszystkich do tańca . Dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć grupowych oraz indywidualnych. Cały bal karnawałowy przebiegł w miłej i serdecznej atmosferze.


W lutym gościliśmy w przedszkolu muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej. Tematem tego spotkania było Święto Zakochanych. Przedszkolaki poznali historię św. Walentego, miłosne historię Fryderyka Chopin`a oraz Ludwig`a van Beetovena. Usłyszeli utwory powyższych kompozytorów Przywieźli oni ze sobą instrumenty dęte, był to klarnet i saksofon. Muzycy opowiedzieli dzieciom o nich i zaprezentowali na nich swoje umiejętności.


W tym miesiącu w naszym przedszkolu odbyło się także spotkanie z Panem Policjantem z Komisariatu Policji w Strawczynie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i domu. Pan Policjant, w formie multimedialnej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy się zachować podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek Pana Policjanta.


Luty był także miesiącem czytania bajek przez rodziców naszych Przedszkolaków. Chętni rodzice przychodzili do naszego przedszkola i czytali dzieciom. Celem wizyty było kształcenie nawyków czytelniczych, nabywania nawyku dbania o książki, a także przekazywania za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem.

Zimowy miesiąc wniósł wiele radości i pomysłów na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.