Luty – Mini College UJK

W naszym przedszkolu minął kolejny miesiąc pełen zabaw, atrakcji i niespodzianek. Dnia 1 lutego w grupie ,,Tropicieli” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
W progi naszego przedszkola licznie zawitali seniorzy. Brali oni udział w konkursach, wspólnych tańcach i zabawach. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze, a przedszkolaki zaprezentowały piękne układy taneczne m.in. ,,Rock & Roll”, taniec chłopców z gazetami oraz ,,Taniec babuszek” w wykonaniu dziewczynek. Na zakończenie dzieci rozdały własnoręcznie wykonane prezenty oraz poczęstowały wszystkich gości upieczonymi przez siebie kruchymi ciasteczkami.

Grupa Małych Odkrywców 8 lutego odwiedziła Pizza Hut, gdzie zapoznali się z tajnikami przygotowywania prawdziwej pizzy. Po zakończeniu warsztatów dzieci miały okazję spróbować pizzy, do której samodzielnie wybierały składniki.

W związku z obchodzonym na całym świecie 9 lutego Międzynarodowym Dniem Pizzy, społeczność przedszkolna miała okazję spróbować pizzy dostarczonej dzieciom z jednej z Kieleckich pizzerii. Była to okazja do krótkiej rozmowy z dostawcą pizzy na temat jego pracy. Dzieci z apetytem zjadły włoski specjał oraz zapoznały się z historią powstawania.

14 lutego w Walentynki odbył się karnawałowy bal walentynkowy. Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Manów, Batmanów, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Po śniadaniu wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. W tym dniu wśród atrakcji nie zabrakło  listonosza w którego wcieliła się Pani Kasia. Nasza listonoszka dostarczyła wszystkim  walentynki, które zostały wcześniej wykonane i ozdobione przez dzieci oraz złożone w skrzynce – poczcie walentynkowej. Na koniec dzieci ze wszystkich grup wspólnie oglądały bajkę pt. „Zakochany kundel”. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich pojęć jak szczęście, miłość, przyjaźń. Przedszkolaki szczerze i otwarcie okazywały radość i sympatię w stosunku do innych. Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Tropiciele, w ramach zajęć z  cyklu Palcem po Mapie, udali się w tym miesiącu do afrykańskiego kraju położonego na równiku – Kamerunu. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jakie kolory ma flaga Kamerunu i co one oznaczają, poznały niesamowite zwierzęta zamieszkujące ten kraj oraz piękne krajobrazy, dzieci także poznały instrumenty ludowe używane przez rdzennych mieszkańców, oraz wytwory sztuki plemiennej.

Najmłodsze dzieci w lutym poznały kolejny kolor w ramach zajęć „Dzień koloru”. Tym razem swoje święto obchodził kolor czerwony. W tym dniu w grupie najmłodszej obowiązywał kolor czerwony, czego dowodem były ubrania dzieci oraz dekoracje w sali. Wiele wydarzeń, które miały miejsce w tym dniu były zabarwione na czerwono. Odbywały się różnorodne zajęcia i zabawy z kolorem czerwonym. Czerwone były prace plastyczne,  rekwizyty do zabaw i czerwone nastroje.

Naukowcy 18 lutego  Mali Naukowcy obchodzili Światowy Dzień  Kota. Dzieci dowiedziały się wiele interesujących ciekawostek dotyczących życia kotów. W tym dniu było dużo zabaw, gier oraz zagadek o kociej tematyce. Dużo radości sprawiło dzieciom wykonanie pracy plastycznej ,,Kot psot” z wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych. Na zakończenie fascynującego dnia mama Oliwiera M. przeczytała dzieciom bajkę pt. ,,Kot w butach”.

W ramach cyklu ,,Mamo, tato – poczytaj mi” w grupie Małych Odkrywców bajkę pt. ,,Martynka” przeczytała mama Marysi P. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały znanych i lubianych perypetii małej Martynki.

21 lutego zawitali do naszego przedszkola wspaniali goście – Pan i Pani Bańka  z fascynującym pokazem baniek mydlanych. Dzieci czynnie uczestniczyli w pokazie, co skutkowało wielkim entuzjazmem wśród naszych przedszkolaków. Każde dziecko i każda  z Pań zostali zamknięci w bańce mydlanej co wywołało mnóstwo radości wśród wszystkich uczestników pokazu.