Luty 2019 – Piekoszów

Gdzie ten luty, groźny, zły,
który szczerzył mrozu kły,
lecz, gdy humor dobry miał
na saneczkach z górki gnał.

Miesiąc luty w naszym przedszkolu obfitował w urodzinki.
W grupie Krasnoludków świętowaliśmy i śpiewaliśmy Sto Lat
Marcelkowi oraz Antosiowi natomiast w starszej grupie Smerfów
Swoje urodzinki obchodził Wiktorek. Mieliśmy więc trzech solenizantów miesiąca.

Marcelek – 4 latek

Antoś – 3 latka

Wiktorek skończył 5 lat

Sto lat niech żyją żyją Nam !!!

Luty w naszym przedszkolu był bardzo wesołym miesiącem w którym obchodziliśmy bardzo ważne święto jakim jest Dzień
Babci i Dzień Dziadka. Grupa Smerfów obchodziła to święto w styczniu, natomiast Grupa Krasnoludków te uroczystość świętowała w lutym aby uczcić ten jakże wyjątkowy Dzień w roku.
Przedszkolaki z serca prezentowały, śpiewały i tańczyły dla tak wspaniałej widowni jaką tworzyli ich Babcie i Dziadkowie.

Ciekawe zawody w naszym przedszkolu ….

W tym miesiącu z radością powitaliśmy w naszym przedszkolu żołnierza Pana Grzegorza tatę Sebastiana. Dzieci bardzo były zaciekawione jak wygląda praca żołnierza na co dzień. Pan Grzegorz bardzo ciekawie opowiadał o trudach pracy żołnierzy, odpowiadał też na pytania dzieci których nie brakowało w związku z bardzo ciekawym zawodem.

Ach co to był za Bal….!!!!

Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy na który dzieci czekały z niecierpliwością. Każde dziecko przebrane było za swojego ulubionego bohatera z bajki. Wszystkie dzieci bawiły się wyśmienicie śpiewając i tańcząc do dziecięcych przebojów muzycznych. Radości przedszkolaków nie było końca dla nich taki bal mógłby odbywać się codziennie.

W karnawale, w karnawale
zawsze idziemy na bale.
Każde dziecko duże małe,
lubi bale w karnawale.
Można zmienić się w królewnę,
w królewicza można też,
są cyganki, wróżki, żabki,
jest i batman, jest i jeż.

Kochamy nasze przedszkolaki!!!

     Specjalnie dla naszych przedszkolaków z okazji Walentynek przygotowaliśmy słodkie serca dla naszych dzieci. W dniu 14.02.2018 życzymy naszym przedszkolakom aby każdy dzień był równie słodki jak ten dzisiejszy.

     26 lutego dzieci z grupy Smerfy były z wizytą w banku w Piekoszowie. Dzieci zobaczyły jak wygląda praca w Banku nie tylko od strony Klienta, ale także co jest w Banku po jego tajemniczej stronie – czyli tam, gdzie nie wszyscy mogą zajrzeć! Na samym wstępie podpytywała dzieci czy wiedzą po co przychodzi się do Banku. Wszyscy doskonale widzieli, że w Banku są pieniądze. Przedszkolaki dowiedziały się jak transportuje się pieniądze, gdzie i jak się je przechowuje, jak można je szybko policzyć, gdzie wpłacić i wypłacić. Miały możliwość obejrzenia z bliska banknotów o różnych nominałach. Spotkanie z Bankiem dobiegło końca. Dzieci podziękowały za to, że mogły gościć w Banku i w zamian otrzymały drobne upominki.

Tekst opracowała Małgorzata Gładysz – Rzadkowska