Styczeń miesiącem pełnym pozytywnych wydarzeń!

Miesiąc styczeń rozpoczął nowy rok kalendarzowy 2019. Dzieci w przedszkolu więcej czasu poświęcały na różnego rodzaju gry i zabawy. Miały dużo atrakcji, które organizowała kadra naszego przedszkola.

 W dniu 11.01.2019 dzieci przygotowały pod okiem swoich pań Uroczyste Jasełka. Przedstawienia były wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.  Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Jasełka obejrzały wszystkie przedszkolaki, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni rodzice. Młodzi aktorzy , otrzymali  ogromne brawa od publiczności.

W przedszkolu w dniu 18.01.2019 roku gościliśmy Panią Magdę, która prowadzi zajęcia z dogoterapii. Na to spotkanie zabrała ze sobą swojego psa Dajmka. Podczas zajęć w przedszkolu dzieci mogły po raz kolejny oswajać się z czworonogiem, dokładnie obejrzeć – jakie ma łapy, uszy, oczy i ogon. Dotykały jego sierści i potrafiły określić, czy jest ona szorstka czy miękka, długa czy krótka oraz określić jej barwę: jasna czy ciemna. Ćwiczenia z psem budują zaufanie między nim, a dzieckiem.

Dużym powodzeniem w naszym przedszkolu cieszą się zajęcia naukowe, które odbywają się cyklicznie w każdy wtorek. Poprzez udział w różnorodnych ćwiczeniach pokazach, przy wykorzystaniu atrakcyjnych pomocy naukowych, przeprowadzając doświadczenia uchylamy dzieciom część tajemnicy życia, świata i nauki. Rozbudzamy w nich chęć poznawania i tworzenia, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie.

30 stycznia 2019 roku odbył się Bal Karnawałowy. Wszystkie dzieciaki wcieliły się w ulubione postacie z bajek. Był to radosny czas w którym nasze kochane przedszkolaki bawiły się w rytm muzyki i zabaw przedszkolnych.

Pomimo iż styczeń dla naszych przedszkolaków był miesiącem bardzo aktywnym i pracowitym to cały czas nie zapominaliśmy o dobrej i radosnej zabawie.