Grudzień 2018 – Piekoszów

Wizyta Mikołaja w przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tegoroczna aura zasiała w serduszka przedszkolaków niepokój i pytanie: Czy uda się Mikołajowi dotrzeć do naszego przedszkola? Ale brak białego puchu nie zmylił Mikołaja i ku radości dzieci ten oczekiwany przez cały rok Gość przybył do naszego przedszkola z rana 6 grudnia 2018 i w progu przedszkola Mini College witał każde dziecko. Uśmiech i wyjątkowa atmosfera zagościła dookoła.


Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały jednak,że postarają się zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu.

Przedszkolaki chcąc odwdzięczyć się za wspaniałe prezenty jakie dostały od Gościa, wykonały przepiękną kartkę. Pokolorowały sylwetę Mikołaja i w środku przybiły własne rączki.

Gdy tylko nasz gość się z nami pożegnał szeleszczące paczki w rączkach dzieci zostały otworzone. Bardzo się cieszyły z podarunków, które otrzymały. Wracając do domu z wypiekami na twarzy opowiadały swym rodzicom o spotkaniu jakie miało miejsce w przedszkolu. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku.

Przedstawienie „Czerwony Kapturek”

Dzieci uwielbiają teatrzyki, którymi za każdym razem są tak zafascynowane, jakby widziały jakiś cudowny świat. Dzieje się dlatego,że mały widz przeżywa przygody bohaterów tak intensywnie, jakby sam brał w nich udział. Boi się i cieszy razem z aktorami. Bajki dla dzieci mają funkcję terapeutyczną, ponieważ dzięki temu, że mali odbiorcy tak bardzo wciągają się w przedstawianą historię, mają okazję przeżywać wiele różnych emocji. jednak magia tych spektakli nie ma w sobie równych, jeśli aktorami są rodzice.                                                                                                          6 grudnia 2018 roku w naszym przedszkolu MINI COLLEGE w Piekoszowie odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu rodziców, którzy zaprezentowali inscenizację pt. „Czerwony Kapturek”. Każdy rodzic starannie przygotował się do swojej roli. Doskonale przygotowana scenografia i kostiumy idealnie odzwierciedliły klimat przedstawionej bajki. Inscenizacja wzbudziła w małych widzach wiele emocji.

Wizyta Górnika

14.12.2018 roku odwiedził nasze przedszkole górnik – tata Amelii i Marty, który przybliżył nam podczas swojej prelekcji swój zawód. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni. Spotkanie rozpoczął od opowiedzenia dzieciom skąd się wziął węgiel, jak powstał. Następnie dzieci obejrzeli prezentację slajdów przedstawiających zewnętrzny wygląd kopalni i szybów, maszyny górnicze i ich budowę,roboczy strój górnika i jego wyposażenie. Pan Konrad omówił z czego składa się galowy strój górniczy. W podziękowaniu za wysłuchanie prelekcji oraz za czynny udział w nim, nasze przedszkolaki dostały wspaniały prezenty w postaci kredek i kolorowanek. Dziękujemy! 

Jasełka

Dnia 21 grudnia 2018 roku dzieci z grupy „Smerfy” w Przedszkolu MINI COLLEGE w Piekoszowie przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenia umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas Jasełek, wzmacniania więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy z postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie oraz dzieci z różnych stron świata, które przyniosły Dzieciątku dary. Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy. Na koniec dzieci kolędowały wspólnie z rodzicami i złożyły im życzenia Bożonarodzeniowe.

Urodziny w grudniu

W przedszkolu Mini College obchodzone są urodziny przedszkolaków. Urodziny związane są z bardzo ważną dla każdego człowieka datą. Stanowią symbol jego narodzin – przyjścia na świat. Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właściwie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność. Dzień ten stanowi symbol jego narodzin i przyjścia na świat. Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności jubilata. To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Dlatego w naszym przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka.

5 Urodziny Igora

%

4 Urodzinki Marysi

4 Urodziny obchodzi Marysia z grupy „Krasnoludków”

Kolejny jubilat Hanusia – 4 urodzinki

Jak widać miesiąc grudzień był obfity w urodziny. Wszystkim życzyliśmy wszystkiego najlepszego, i dużo prezentów. Prócz jubilatów mieliśmy również solenizanta Mikołaja, który również otrzymał od wszystkich życzenia. Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego!!!

Tekst opracowała Małgorzata Palacz