Grudzień to czas niecierpliwego wyczekiwania świąt Bożego Narodzenia i świętego Mikołaja.

Wszystkie dzieci kochają Mikołaja, a Święty Mikołaj uwielbia przychodzić w odwiedziny do  dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola Mini College. Od samego rana dzieci  wyczekiwały Świętego Mikołaja  nasłuchując radosnego okrzyku “Ho, Ho, Ho!”.  Przedszkolaki ze wszystkich grup były bardzo szczęśliwe. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu, zarażając nim wszystkich dookoła. Przedszkolaki przywitały naszego gościa recytując wierszyk
i śpiewając radośnie piosenkę. Każdy w tym dniu (nie tylko dzieci)  został obdarowany prezentem. Nasz gość dzielnie pozował do zdjęć z każdym dzieckiem. Atmosfera spotkania była magiczna.

10 grudnia w naszym przedszkolu Mini College odbył się “Dzień otwarty” dla rodziców dzieci uczęszczających do naszej placówki.  W tym dniu każdy Rodzic mógł uczestniczyć w dowolnym fragmencie zajęć i obserwować wybrane zabawy i inne formy w grupie swojego dziecka. Wychowawczynie grup przygotowały wiele interesujących zabaw, zachęcając rodziców do spędzenia miłego popołudnia ze swoim dzieckiem. Na zakończenie spotkania dzieci wraz z rodzicami dekorowały świąteczne pierniczki upieczone przez panią Dyrektor. Piękne słodkości dzieci zabrały potem do domu.

Boże Narodzenie to najbardziej oczekiwane święta przez nas wszystkich. W naszym przedszkolu tworzymy sytuacje sprzyjające czynnemu uczestnictwu w tradycji. 17 grudnia obchodziliśmy uroczystość Wigilii. Po południu przedszkolaki wraz z wychowawcami grup przygotowały spotkanie świąteczne dla rodziców. Dzieci wprowadziły nas w magiczną atmosferę śpiewając świąteczne piosenki i kolędy. Rodzice czytali przedszkolakom świąteczne bajki, który bardzo się im podobały.  Wigilia to szczególna uroczystość w naszym przedszkolu, to wyjątkowe wydarzenie, które integruje dorosłych i dzieci. Wszystkim Rodzicom dziękujemy za przygotowanie pysznych smakołyków
i tworzenie świątecznej atmosfery.

W grudniu podczas zajęć naukowych odbyła się seria ciekawych doświadczeń. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach .Największe skupienie dzieci można było zaobserwować podczas wykonywania eksperyment ów przy stolikach, gdzie dzieci otrzymując materiały i instrukcje nauczyciela samodzielnie mogły wykonać zadania i zaobserwować  jego efekty. Dzięki temu dzieci rozwinęły szereg  umiejętności  tj. angażowanie si ę w proste badania, używanie prostych  narzędzi do poszerzania obserwacji, dzieci nauczyły się również  porównywania , sortowania. Mimo złożoności  niektórych tematów wykazywały chęć dalszego poznania zagadnienia,  np. zjawiska absorbcji, gdzie dzieci tworzyły świąteczne bombki ze sztucznym śniegiem , których pochłaniał wodę i rósł na oczach dzieci. Z pewnością wywołało to w dzieciach wielkie zdziwienie i z pewnością  ogromną chęć do poznawania w innych miesiącach kolejnych równie intrygujących zjawisk.