Grudzień – Mini College UJK

4 grudnia 2018 roku Nasze Przedszkole Odwiedzili trenerzy z Dziecięcej Akademii Piłkarskiej. Dziecięca Akademia Piłkarska to inicjatywa, która narodziła się z miłości do sportu. Trenerzy prowadzili zajęcia z wielką pasją i zaangażowaniem.

Podstawową misją Dziecięcej Akademii Piłkarskiej jest wychowanie młodych adeptów piłki nożnej zgodnie z zasadami FAIR PLAY, które są ważne nie tylko na boisku, ale również w życiu codziennym. Poprzez naukę gry w piłkę nożną realizujemy takie cele jak:

  • kształtowanie charakteru i osobowości;
  • harmonijny rozwój fizyczny;
  • popularyzacja zdrowego stylu życia oraz dbania o kondycję fizyczną;
  • zarażanie pasją do sportu;
  • wyzwalanie pozytywnych emocji;
  • uczenie wartości;
  • poczucie spełnienia i czerpanie radości z gry;
  • aspektów wychowawczych: punktualności, systematyczności, odpowiedzialności, współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji.

Wizyta Mikołaja w Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na gościa z siwą brodą, spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowego” dzwoneczka.

Wszystkie grupy pracowicie przygotowały się na to spotkanie. Sala pięknie przystrojona, a przedszkolaki przygotowane z wierszami i piosenkami dla wyjątkowego gościa.
Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Oczekując upragnionego Gościa dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały występu grupy II ,, Małych Odkrywców”.  Po przedstawieniu dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie.  Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym przedszkolakom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej  wizyty Mikołaja.

Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy rodzicom Nicoli z grupy II za upamiętnienie naszego spotkania z Mikołajem.

Buch, buch, buch każdy z Nas to dzielny zuch….

9 grudnia 2018 roku Nasze Przedszkole odwiedziła suczka Suzi. Dzięki tym spotkaniom dzieci mają kontakt z psem to m.in. nauka samodzielności poprzez stwarzanie dziecku możliwości samodzielnego wywiązywania się z działań podejmowanych wobec pupila, np. karmienie, prowadzenie na Przedszkolaki podczas zajęć próbują podać pieskowi rękę, przywiązać kokardkę, przejść z nim na smyczy określony tor. Uczą się tym samym delikatności w obchodzeniu się z psem, a także wydawania mu komend. Mogą doskonalić swoją sprawność ruchową we współudziale zwierzęcia. Po takiej zabawie u dzieci kształtuje się także nawyki higieniczne, m.in. mycie rąk po kontakcie z czworonogiem.

 

,, Jak co roku o tej porze, święta do Nas się zbliżają

Z tej okazji przedszkolaki kolędy dla Was mają”

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami.

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z Nich jest wspólne kolędowanie.

W dniu 20 grudnia w Przedszkolu Mini College były wystawiane „Jasełka” Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. W aktorów wcieliły się dzieci 6 – letnie. Wystąpiły przed swoimi rodzicami i zgromadzonymi gośćmi.

Przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców do przedszkola na uroczystość wspólnego kolędowania.

By wprowadzić wszystkich w nastrój świąteczny mali kolędnicy ze wszystkich trzech grup ,,Tropiciele”, ,,Mali odkrywcy” i ,,Mali naukowcy” przedstawili na początku zaproszonym gościom inscenizację taneczną  przygotowaną pod kierownictwem swoich Pań.

Po występie dzieci zaprosiły rodziców do wspólnego kolędowania przy choince wśród pięknej scenerii. Przybyłe rodziny miały możliwość zaśpiewać znane piękne polskie kolędy. Spotkaniu towarzyszyła atmosfera zadumy, radości i wspólnego przeżywania tej chwili.