Listopad – Mini College UJK

Listopad w przedszkolu przy ulicy Świętokrzyskiej w Kielcach rozpoczął się od przygotowań do uroczystości jaką było Pasowanie na przedszkolaka w grupie maluszków. Odwiedzili nas rodzice, którzy byli bardzo dumni z naszych przedszkolaków,  którzy dopiero zaczęli przygodę z przedszkolem.

Kilka dni później obchodziliśmy 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Dla grupy Małych odkrywców był to bardzo ważny czas, czas prób, śpiewu oraz recytowania. Z tej okazji zebrały się wszystkie grupy, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla naszego kraju dzień. Podczas występu „Małych odkrywców” dzieci recytowały patriotyczne wiersze, śpiewały piosenki i pieśni oraz dumnie odśpiewały 4 zwrotkowy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Zaangażowanie jak i postawa naszych przedszkolaków nagrodzona została brawami.

Następnego dnia dwa wybrane zespoły dzieci z grupy II i III pojechały do placówki MC przy ulicy Starodomaszowskiej na I Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Zespół z grupy III, zajął I miejsce w kategorii wiekowej 6 latków otrzymując nagrodę dla swojej grupy J. Wszyscy dostali dyplomy i drobne upominki. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Tego samego dnia również nasze przedszkolaki brały udział w biciu „Rekordu dla Niepodległej”, które ogłosiło Ministerstwo Edukacji Narodowej. O godzinie 11.11 wszystkie przedszkolaki wspólnie zaśpiewały czterozwrotkowy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Nasze przedszkole organizowało dwa konkursy:

  1. Konkurs plastyczno – techniczny „Pani Jesień dary niesie” oraz
  2. Konkurs Międzyprzedszkolny „Najciekawsza ilustracja do wierszy Jana Brzechwy”

Zwycięzcy otrzymali nagrody, dyplomy oraz wyróżnienia.

13 listopada przedszkolaki z grupy II i III pojechały na wycieczkę do Kieleckiego Parku Technologicznego Techno-Park. Dzieci zwiedziły wystawę pt. „Prąd” składającą się z 28 stanowisk. Dodatkowo dzieci brały udział w warsztatach, gdzie mogły eksperymentować.

Odwiedziła nas również Agencja Artystyczna PATIGO z wesołym spektaklem edukacyjno – wychowawczym, angażującym dzieci do wspólnej zabawy pt.  „Niezwykłe Przypadki Foczki Akrobatki”. Spektakl poniósł dzieci w świat cyrkowej iluzji oraz dostarczył artystycznych wrażeń.

W listopadzie z pewnością atrakcji nie brakowało. Przedszkolaki obchodziły Święto Pluszowego Misia 🙂 Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego najmilszego misia. Poznaliśmy historię pierwszego Misia o imieniu Teddy, a także jego dalsze losy. Dzieci miały okazję podzielić się kilkoma informacjami na temat swoich pluszowych przyjaciół. Ważnym punktem naszej uroczystości było wręczenie dyplomów Przyjaciela Pluszowego Misia dla każdego dziecka. Zakończeniem świętowania było wspólne wykonanie pracy plastycznej. Misiowi przyjaciele towarzyszyli dzieciom cały dzień.

W ostatnim tygodniu listopada dzieci pojechały na wycieczkę do Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin – Koronea w Hali Widowiskowo Sportowej przy ulicy Żytniej w Kielcach na trening karate.

Pod koniec miesiąca dzieci również uczestniczyły w zabawie andrzejkowej. Przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw. Mogły poznać „swoją przyszłość” oraz dowiedzieć się „kim będą w przyszłości”. Miła atmosfera i super zabawa sprawiły, że ten miesiąc zakończył się fantastycznie.

W listopadzie przedszkolaki również nabywały umiejętności językowych na zajęciach z języka angielskiego, ćwiczyły swoje buzie na zajęciach z logopedii, odkrywały w sobie empatię do zwierząt podczas dogoterapii. Doskonaliły sprawność fizyczną na zajęciach karate oraz precyzję podczas zajęć naukowych.

Nasza placówka w tym roku przedszkolnym bierze również udział w projekcie Mały miś w świecie wielkiej literatury. Nasz miś Ksawery wędruje od domu do domu gdzie rodzice wraz z dziećmi czytają swoją ulubioną książeczkę.