Listopad – Mini College Starodomaszowska

Miesiąc listopad obfitował w wiele ciekawych i zabawnych, ale również poważnych uroczystości w naszym przedszkolu.

Podniosłym wydarzeniem, które zaingurowało listopadową listę uroczyści był I Między przedszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej zorganizowany, by uczcić 100-ną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Brały w nim udział delegacje ze wszystkich oddziałów Mini College z naszego regionu. Gościem specjalnym, jak i członkiem jury był starszy sierżant Ryszard Walczak – weteran działań poza granicami państwa, uczestnik misji pokojowej UNDOF na Wzgórzach Golan pomiędzy Syria i Izraelem reprezentujący Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. W jury zasiadał również prezes Adrian Lipa, jak i nasze Panie – Natalia Ksel i Magdalena Szymkiewicz.Nasze przedszkole włączyło się również do akcji wspólnego bicia rekordu w śpiewaniu naszego hymnu o godzinie 11.11.Było głośno i wyraźnie.

W integracji z dziećmi chorymi na mukowiscydozę nasze przedszkole włączyło się do akcji II Ogólnopolski Dzień wiatraczka 2018 dla słonych dzieci. Naszym zadaniem było wspólne zrobienie wiatraczków i ozdobienie ich, gdyż papier symbolizuje coś kruchego, niczym ludzkie zdrowie…Wiatr, jako symbol powietrza, oddechu i siły, którą trzeba mieć, by napędzać do ciągłego ruchu… Do życia… Tego właśnie może kiedyś zabraknąć osobom chorym na mukowiscydozę…

Kolejną atrakcją dla naszych przedszkolaków były odwiedziny Agencji Artystycznej PATIGO z wesołym spektaklem edukacyjno – wychowawczym, angażującym dzieci do wspólnej zabawy, pt.: „Niezwykłe przypadki foczki akrobatki”. Przedstawienie przeniosło dzieci w świat cyrkowej iluzji i dostarczyło artystycznych wrażeń.

26.11 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień pluszowego misia.Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Urozmaiceniem co tygodniowych zajęć karate, była autokarowa  wycieczka do dojo w Kieleckim Klubie Karate Kyokuhin w Kielcach, na którą wybrały się również Motylki – maluszki z naszego przedszkola. To była ich pierwsza tak daleka wycieczka.Dzieci dowiedziały się co to jest dojo i jaka jest historia karate oraz uczestniczyły w krótkim treningu pod okiem sempaja Marka.

Po aktywnym spędzeniu dnia w dojo u pana Marka, przedszkolaki mogły troszkę odpocząć, ponieważ następnego dnia odwiedził nas teatrzyk Magnus z przedstawieniem „Pinokio”. Po występie agencja wykonała dzieciom piękny komplet artystycznych fotografii w scenerii zimowej.

Zwieńczeniem całego miesiąca była zabawa andrzejkowa. Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grup.