Listopad 2018 – Piekoszów

Listopad w naszym przedszkolu był miesiącem gościnności. W każdym tygodniu mieliśmy dla naszych maluchów niespodzianki, które sprawiły im wiele radości, ale od początku…

Teatrzyk objazdowy

Listopad w przedszkolu w Piekoszowie rozpoczęła wizyta teatrzyku objazdowego ze spektaklem „Calineczka”. Dzieci bardzo żywo uczestniczyły w przedstawieniu, chętnie biły brawo, odpowiadały na pytania, włączały się w śpiewanie piosenek, oglądały kukiełki.

 

100 Rocznica Niepodległości

Tego samego dnia grupa „Krasnoludki” zainaugurowała pięknym wierszykiem obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Następnie nasze dzieci brały udział w biciu „Rekordu dla Niepodległej”, który ogłosiło Ministerstwo Edukacji Narodowej. O godzinie 11.11 wszystkie przedszkolaki wspólnie zaśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Później podczas występu „Smerfów” dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i pieśni patriotyczne. Świętowanie upłynęło nam w doniosłej atmosferze z zachowaniem należytej powagi. Przedszkolaki za piękny występ zostały nagrodzone pochwałami, a dodatkowo poniedziałek został ogłoszony dniem zabawy.

Wizyta dentysty

     Kilka dni później odwiedziła nas Pani dentystka – mama Jasia, która przybliżyła dzieciom swój zawód, powiedziała jak dbać o zęby, co jeść żeby zęby były mocne i zdrowe,pokazała jak prawidłowo je szczotkować. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć ile jest różnych rodzajów past, szczoteczek i środków do higieny jamy
ustnej. Pani dentystka wyjaśniła dzieciom od czego zależy wybór odpowiedniej pasty i szczoteczki. Przedszkolaki  mogły poćwiczyć prawidłowe mycie zębów na specjalnym modelu szczęki a także zajrzeć za pomocą specjalnego lustereczka do buzi Jasia, żeby zobaczyć jak wyglądają zdrowe i zadbane zęby. Kilkoro dzieci bało si,e wizyty u dentysty, ale przekonali się, że dentyści wcale nie są straszni.

Mama Sebastiana czyta przedszkolakom

Kolejną atrakcją dla naszych dzieci były odwiedziny mamy Sebastiana, która przyszła im poczytać.Przedszkolaki słuchały z zapartym tchem bajki o „Czerwonym Kapturku”, chętnie odpowiadały na pytania dotyczące tekstu, same również je zadawały. Poprosiły aby przeczytać im jeszcze jedną bajkę i mama Sebastiana przeczytała „Jasia i Małgosię”.

Dogoterapia

Następną wizytę złożył przedszkolakom, ich przyjaciel wyżeł weimarski – Dajmek. Na początku pani Magda przypomniała dzieciom zasady jakie obowiązują podczas spotkania z psem. Później przedszkolaki dowiedziały się, co jedzą psy i ile jest różnych rodzajów kości. Podczas zajęć dzieci ćwiczyły kolory, liczenie oraz określanie wielkości – mała, średnia i duża kość. Na zakończenie zajęć Dajmek pięknie pozował do zdjęcia, nawet się uśmiechnął. Przedszkolaki cieszyły się, że ten uśmiech to znak, że dobrze pracowały na zajęciach. W naszym przedszkolu, nawet pies potrafi nagradzać.

Dzień Pluszowego Misia

26.11. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia . Z tej okazji każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego misia. Dzieci poznały historię Teddy Beara i dowiedziały się, kiedy został ustanowiony Światowy dzień Pluszowego Misia. Następnie przedszkolaki kolejno prezentowały swoich przyjaciół i opowiadały o nich, gdy już się wszyscy poznaliśmy, przyszedł czas na zabawę. Były tańce z misiami, rebusy, zagadki, wspólny odpoczynek. Zakończenie świętowania stanowiło wręczenie odznak”Przyjaciela Pluszowego Misia”.

Pasowanie na przedszkolaka

Listopad w naszym przedszkolu zakończył się przygotowaniami do uroczystości jaką było „Pasowanie na Przedszkolaka” w grupie maluszków, które odbyło się 29.11. Dzieci zaprezentowały rodzicom przygotowane przedstawienie. Cała uroczystość przebiegła w ciepłej i życzliwej atmosferze, a rodzice byli bardzo dumni ze swoich pociech. Na koniec przedszkolaki otrzymały dyplomy i symboliczne pamiątki upamiętniające ten wyjątkowy dla nich dzień.

Tekst opracowała Małgorzata Domańska