Październik – Mini College Starodomaszowska

W tym roku jesień zawitała do naszego przedszkola razem z pięknym słoneczkiem, które towarzyszyło nam praktycznie przez cały październik. Wspaniała pogoda umożliwiła nam codzienne zabawy na placu zabaw, spacery, wyjazdy.

Aby ożywić i nadać barw naszemu placu zabaw w tym roku byliśmy światkami malarstwa artystycznego. Szare mury zostały zamienione w kolorowe graffiti prezentujące barwne  motyle, biedronki, sówki, pszczółki, czyli nazwy wszystkich grup w naszym przedszkolu. Jak zawsze nasze dzieciaki obserwując prace na naszym podwórku miały wiele pytań  związanych z wykonywaniem fantastycznych dzieł przez Pana, w związku z czym same mogły spróbować swoich umiejętności w wykonywaniu graffiti.

Super pomysłem Pań w grupie motylków okazał się „Dzień zwierząt” dla maluchów. Każde dziecko w tym dniu miało przynieść maskotkę – zwierzątko… i tu się zaczęło! Każdy chciał pokazać swoje pluszowe koty, psy, ryby, pandy, żyrafy, słonie, węże  itp., a  rodzice od rana sprawdzali czy aby niczego nie zapomnieli spakować swoim pociechą. Sala motylków tego dnia zamieniła się w prawdziwy pluszowy zwierzyniec.

Zaplanowany przez Panią Ewę wyjazd na stadion Korony Kielce wypadł w super słoneczny dzień. Dzieciaki zaraz po śniadanku zostały przebrane w nasze przedszkolne barwy Mini College i ruszyły na podbój kieleckiego stadionu. Przez całą drogę nasz autokar zamienił się w lożę małego kibica, a na miejscu okrzykom „Korona Kielce” nie było końca. Dzieciaki po raz pierwszy w  życiu miały okazję zobaczyć szatnię zawodników ekstraklasy, poznać ich zwyczaje przed wyjściem na murawę oraz osobiście przybić piątkę maskotce kieleckiej drużyny – Scyziowi.

Z lekkim opóźnieniem w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Grupa Sówek po raz kolejny w tym roku miała przyjemność zaprezentować swoje wokalno – taneczne umiejętności. Jak zawsze były głośne brawa zarówno dla naszych starszaków jak również dla Pani Justynki, która debiutowała w roli organizatorki przedstawienia, ale również pokazała nam swoje ukryte umiejętności taneczne. Po raz pierwszy w tym roku udało się wreszcie naszemu prezesowi zorganizować wspaniałą kolację dla wszystkich naszych Pań ze wszystkich placówek Mini College. Podczas kolacji całej naszej kadrze zostały wręczone życzenia oraz drobny upominek dla duszy i ciała 🙂

Następnego dnia po hucznych obchodach Dnia Nauczyciela grupa Biedronek i Sówek wybrała się do Wojewódzkiego Domu Kultury na przedstawienie „Orlątko” nawiązujące do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym samym czasie dzieciaki z Pszczółek uczestniczyły w biciu rekordu udzielania pierwszej pomocy, który się odbywał w tym czasie w galerii Korona.

I wreszcie się doczekaliśmy, długooo oczekiwani zawodnicy Korony Kielce odwiedzili naszych przedszkolaków. Już w progu słychać było głośnie okrzyki młodych kibiców kieleckiej  piłki nożnej  „Korona Kielce”, w górę poszły szaliki, pompony, oklaski. Młodzi piłkarze opowiadali jak zostać sportowcem, co muszą jeść aby mieć dobrą formę, co im szkodzi, ile czasu poświęcają na treningi. Podczas spotkania dzieciaki miały okazję strzelać gole, a w nagrodę otrzymali upominki w barwach kieleckiego klubu. Na koniec wizyty dziewczynki z grupy Biedronek zaprezentowały taniec czirliderek. Jak zawsze przy takich okazjach na pożegnanie  zrobiliśmy sobie parę wspólnych zdjęć, zebraliśmy autografy i zaprosiłyśmy Panów do kolejnych odwiedzin naszego przedszkola.

25 października w naszej placówce odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Nasze kochane maluszki z grupy motylków zostały oficjalnie zaprzysiężone przez naszą Panią dyrektor na przedszkolaków Mini College. Dumni rodzice z podziwem oglądali swoje pociechy, którzy nie mieli łatwo w tym dniu. Piosenka, wiersz, taniec… czy to nie za wiele dla trzylatka? Nie. Maluchy dały sobie radę ze wszystkim,  nie jedna mama przecierała oczy ze zdumienia. Zachwyceni przedstawieniem byli wszyscy! Wielkie brawa i ukłony dla Pani Kasi i Natalki za super przygotowanie dzieciaków. Na koniec dzieciaki otrzymały dyplomy, symboliczne pamiątki upamiętniające ten wyjątkowy dla nich dzień.

I tak dobiegał końca miesiąc październik. Na jego ostatni dzień czekali z niecierpliwością  wszystkie przedszkolaki. Halloween. Oj działo się działo. Kościotrupy, wampiry, duchy, wiedźmy, opętały całe nasze przedszkole. Kto straszniejszy ten w tym dniu był fajniejszy. W trakcie zabawy zostali wyłonieni  zwycięzcy konkursu „Dary jesieni”, którzy otrzymali w nagrodę bilet do teatru „Kubusia i Lalki”. I tak miłym akcentem pożegnaliśmy piękny, słoneczny październik.