Październik – Mini College Końskie

Zajęcia naukowe

02.10.2018 roku rozpoczął się w naszym przedszkolu cykl zajęć naukowych prowadzonych przez Panią Katarzynę Lipę oraz Panią Ewę Szwed w każdy wtorek. Jest to komplet zajęć, mających na celu rozbudzenie ciekawości dziecka oraz chęci głębszego poznania i lepszego zrozumienia otaczającego świata. Przedszkolaki z Mini College w Końskich z chęcią uczestniczą w tego typu zajęciach, są aktywne w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące różnych sfer życia. Pierwsze spotkania polegały na zapoznaniu małych naukowców z zastosowaniem lupy, jej właściwościami i użytecznością. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały powiększone obrazy różnych minerałów czy nawet owadów. Kolejne spotkania dotyczyły innych narzędzi badawczych np. miarki i jej zastosowania oraz właściwości czy pipetki.

Zajęcia naukowe rozwijają nie tylko ciekawość naszych przedszkolaków i skutkują lepszym zrozumieniem otaczającego świata, ale także poprawiają sprawność manualną, koordynację wzrokowo – ruchową, rozbudzają wyobraźnię, wprowadzają do zrozumienia łańcucha przyczynowo – skutkowego, uczą cierpliwości i konsekwencji. Niewątpliwie pozytywnie wpływają na rozwój intelektualny oraz fizyczny maluchów.

Teatr kukiełkowy „Kozucha Kłamczucha”

Dnia 05.10.2018 roku przybył do przedszkola Mini College w Końskich objazdowy teatrzyk kukiełkowy z przedstawieniem pt. „Kozucha Kłamczucha”. Dzieci w ogromnym skupieniu śledziły losy kukiełkowej kozy, która była niesamowitą kłamczuchą. Przedstawione w teatrzyku losy kozy pokazały jak dużą krzywdę można zrobić innym kłamiąc. Przedstawienie kukiełkowe z pewnością rozbudziło wyobraźnię dzieci, ale też pokazało jak smutne są losy postaci, które mijają się z prawdą. Nasze przedszkolaki wyciągnęły bardzo ważną lekcję na temat kłamstwa i związanych z nim konsekwencji. Uwagę dzieci przyciągały elementy dźwiękowe oraz liczne piosenki, które były częścią teatrzyku. Na koniec przedstawienia każde dziecko wiedziało, że nie należy kłamać.

 

 

Baśń muzyczna „W tajemniczej krainie krasnali”

10.10.2018 roku na hali sportowej w Końskich odbyła się baśń muzyczna „W tajemniczej krainie krasnali”, na którą wybraliśmy się z przedszkolakami Mini College z Końskich. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały baśń muzyczną w wykonaniu aktorów Teatru Dzieci i Młodzieży „DUDUŚ” z Łodzi. Przedstawienie było wesołe i pogodne, pełne tańca, śpiewu i ruchu scenicznego. Żywej akcji towarzyszyły zabawne i błyskotliwe dialogi, a bardzo dobrze znani bohaterowie baśni wzbudzali natychmiastowe żywiołowe emocje u dzieci.

Przedstawienie podobało się przedszkolakom, ponieważ mogły brać w nim czynny udział. Aktorzy zapraszali młodych widzów na scenę, prosząc o pomoc, rady, wskazówki i podpowiedzi. Dzieci czuły, że bez ich pomocy główny bohater nie pokonałby wszystkich przeciwności losu. Dzieci z naszego przedszkola z dużym zaangażowaniem pomagały bohaterom i z wielką radością brały udział w każdym wyzwaniu stawianym najmłodszym. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród rzeczowych.

Koncert Filharmonii Świętokrzyskiej – instrumenty klawiszowe

29.10.2018 roku do naszego przedszkola przybyła Filharmonia Świętokrzyska. Artyści przybliżyli dzieciom budowę i właściwości akordeonu oraz zaprezentowali dźwięki, jakie instrument może wydać. Koncert przykuł uwagę wszystkich dzieci bez wyjątku. Przedszkolaki miały okazję usłyszeć śpiew na żywo, co bardzo je zaciekawiło. W tym dniu miała miejsce również integracja dzieci Mini College Końskie z dziećmi Mini College Skarżysko Kamienna. Spotkanie rozpoczęliśmy wspólnymi tańcami, podczas których dzieci zapoznały się ze sobą. Przedszkolaki świetnie wspólnie się bawiły, pomagały sobie wzajemnie.

Dzieci z Mini College w Końskich pokazywały naszym gościom zabawki oraz wspólnie z nimi harcowały. Po wspólnie zjedzonym obiadku przedszkolaki ze Skarżysko Kamiennej pożegnały nas wspaniale przygotowaną piosenką. Integracja przebiegła bardzo pomyślnie, towarzyszyło jej wiele pozytywnych emocji i zabawy.