Październik – Mini College Jurajska

FILHARMONIA

W miesiącu październiku nasze przedszkole odwiedzili goście z Filharmonii Świętokrzyskiej w ramach projektu pt.  „Poranek z filharmonią”. Nasi goście zaprezentowali przedszkolakom trzy instrumenty muzyczne: skrzypce, wiolonczelę oraz  keyboard. Dzieci zapoznały się również z budową tych instrumentów. Tematem przewodnim tego spotkania była „Jesień”. Dzieci wysłuchały kilka utworów muzycznych i dzielnie odpowiadały na pytania prowadzącego. Na koniec nasi goście otrzymali gromkie brawa od przedszkolaków oraz zaproszenie na następny raz.

WYCIECZKA DO MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY

25.10.2018 dzieci z grupy Kaczuszki oraz grupy Misiów wybrały się na wycieczkę do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały opowiadanych przez Panią przewodnik historii związanych z poszczególnymi rodzajami zabawek.  Z równie dużym zaciekawieniem  oglądały eksponaty mieszczące się w muzeum. Największym zainteresowaniem cieszyły się klocki, którymi nasze przedszkolaki mogły się pobawić.

DOGOTERAPIA

W miesiącu październiku ponownie odwiedził nasze przedszkole pies Dajmek. Przedszkolaki przywitały go z wielką radością. Na zajęciach zapoznały się ze sposobami komunikowania się psów z ludźmi oraz z innymi czworonogami. Dowiedziały się jak zachowuje się pies kiedy jest zdenerwowany, kiedy się boi, gdy jest głodny lub kiedy jest mu zimno albo gorąco. Przedszkolaki mogły również pogłaskać oraz nakarmić Dajmka jego ulubionym smakołykiem.

 

KARATE

W miesiącu październiku, w każdy piątek nasze  przedszkolaki dzielnie uczestniczyły z zajęciach karate. Zajęcia te zawsze rozpoczyna rozgrzewką mającą na celu przygotowanie ciała do większego wysiłku. Rozgrzewka skupia się zwłaszcza na pracy tych mięśni, ścięgien i stawów, które będą wykorzystywane w czasie właściwego treningu. Pod bacznym okiem Pana Trenera przedszkolaki ćwiczyły między innymi: przewroty w przód, stanie na rękach, stanie na głowie, kopnięcia, zadawanie ciosów itp. Dzieci są bardzo zaangażowanie w wykonywanie ćwiczeń i pomimo fizycznego zmęczenia zawsze kończą zajęcia z uśmiechem na twarzy.

 

RYTMIKA

W miesiącu październiku odbywały się również zajęcia z rytmiki. Przedszkolaki uczyły się piosenki pt. „Jesienne poleczka” oraz ćwiczyły umiejętność rozróżniania dźwięków,  wysokich-niskich; cichych-głośnych; szybkich – wolnych. Ćwiczenia muzyczno – ruchowe odbywały  się przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego.  Przedszkolaki wykonywały również ćwiczenia oddechowe dmuchając na jesienne liście, brały udział w zabawach orientacyjno – porządkowych takich jak np. „Wiewiórki do dziupli”.

ZAJĘCIA NAUKOWE

Regularnie odbywają się w naszym przedszkolu zajęcia naukowe. W miesiącu październiku dzieci w dalszym ciągu pogłębiały swoją wiedzę o sposobach odmierzania różnych substancji. Za pomocą miarki odmierzały ryż, sprawdzając ile miarek ryżu zmieści się w pojemniku, natomiast za pomocą pipetki sprawdzały ile kropel cieczy pomieści moneta. Poznały również lejek jako narzędzie ułatwiające przelewanie cieczy.

Halloween w przedszkolu

31 października świętowaliśmy Halloween. Dzieci w tym dniu przebrały się za różne straszne postacie. Było mnóstwo dobrej zabawy na dmuchanym zamku oraz dużo konkursów i tańców. Na koniec przedszkolaki miały robione zdjęcia jako dynie w zrobionej przez Panie z naszego przedszkola foto budce. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.