Październik w Mini College!

Październik był dla nas miesiącem bardzo ważnym, ponieważ odbyło się Uroczyste Pasowanie „Pszczółek”, „Motylków” i „Biedronek” na Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci wraz z paniami przygotowały krótkie przedstawienie, a po nim odbył się mały poczęstunek.  Dzieci otrzymały Dyplom Przedszkolaka, który będzie przypominał im o tym miłym i ważnym dla nich dniu.

Nasze dzieci nie muszą jeździć daleko do teatru, bo to teatr przyjeżdża do nich. W październiku w naszym przedszkolu Mini College odbył się teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek”. Była to miła niespodzianka dla przedszkolaków.

Kolejnym ważnym wydarzeniem  był wyjazd grupy średniej i starszej do przedszkola Mini College w Końskich. Była to wycieczka połączona ze spotkaniem integrującym dzieci oraz z Filharmonią.  Nasze przedszkolaki czuły się tam bardzo dobrze i od razu poczuły chęć do zabawy w nowym miejscu. Występ przedstawicieli z Filharmonii Świętokrzyskiej przeniósł dzieci w świat muzyki i pozwolił im na poznanie nowych instrumentów i ich ciekawych dźwięków.

Dzień Kundelka, który obchodziliśmy 25 października zagości w przedszkolnym kalendarzu na bardzo długo. Pani Gosia wraz ze swoim pieskiem przygarniętym ze schroniska przeprowadziła z dziećmi bardzo pouczające zajęcia. Nasze przedszkole wyszło ze wspaniałą inicjatywą zbiórki karmy, koców itp. dla schroniska w Suchedniowie, która trwa aż do końca listopada. Mamy nadzieję, że zaszczepimy w dzieciach chęć pomocy wszystkim zwierzętom.

31 października niektórzy bawią się na zabawach zorganizowanych na Halloween, a my w przedszkolu Mini College świętowaliśmy Dzień Dyni. Dzieci przyniosły dynie te małe i te duże, do swoich sal, by wzbogacić własne kąciki przyrody oraz aby bawić się z dyniami w roli głównej.