Wrzesień – Mini College rozpoczęło nowy rok edukacyjny!

W przedszkolu powstały trzy grupy. Pierwsza grupa to 2,5 i 3 latki „Pszczółki” którymi opiekuje się pani Weronika. Druga grupa to 3,5 i 4 latki „Motylki” nad którą opiekę sprawuję pani Karolina oraz trzecia grupa 4,5, 5 i 6 latki „Biedronki”, której wychowawcą jest pani Kinga. Przy codziennych obowiązkach pomagają pani Małgosia i pani Olga. Dzięki nim dzień w przedszkolu mija w miłej i przyjaznej dla dzieci atmosferze.
Nasze Przedszkole Mini College oprócz priorytetowych zajęć naukowych posiada również szeroki wachlarz zajęć dodatkowych tj. zajęcia rekreacyjne z elementami karate, zajęcia z języka angielskiego, zajęcia rytmiczne, logopedyczne, taneczne oraz dogoterapię.

W tym roku mamy piękną jesień, pozwoliło to naszym przedszkolakom na częste spacery, podczas których dzieci zbierały liście i kasztany. Z zebranych jesiennych darów, każda z grup stworzyła swój własny kącik przyrodniczy.

Nasze przedszkole Mini College uczy poprzez zabawę i różne formy aktywności. Raz w tygodniu wszystkie grupy uczęszczają na zajęcia naukowe. Są one prowadzone w bardzo ciekawy i efektywny sposób przez panią Kasię i panią Gosię. Dzięki tym wspaniałym panią  dzieci  łatwiej zapamiętują i uczą się trudnych naukowych eksperymentów, a w świat naukowców wprowadza ich świadomość, że posiadają swój własny fartuch.

19 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka. Wszystkie dzieci przebrały się w stroje swoich ulubionych postaci z bajek. Odbyły się gry i zabawy taneczne oraz pokaz strojów na „czerwonym dywanie”.

Pod koniec każdego miesiąca odwiedza nasze przedszkole pies Daimek wraz ze swoją panią, którzy przeprowadzają zajęcia z dogoterapii. Dzieci mogą dać pieskowi smakołyki i  pogłaskać go.

W poniedziałki gościmy pana Piotra, który prowadzi zajęcia z karate. Dzieci uczą się opanowania i dyscypliny na treningach.